News

Fallout Shelter przyniósł 100 milionów dolarów przychodu

pepsi, 19.06.2019 18:45 0

Bethesda zrobiła Fallout Shelter niejako przy okazji “czwórki”. Tymczasem gra stała się międzynarodowym hitem i prawdziwą fabryką pieniędzy dla swoich twórców.

Ponad 100 milionów dolarów przychodu wygenerował już Fallout Shelter – szacuje firma analityczna Sensor Tower. W ciągu ostatnich 10 miesięcy tempo nieco zatem spadło (dane z sierpnia 2018 wskazywały na 90 milionów dolarów wpływu), ale nie zmienia to faktu, że mobilna produkcja w postapokaliptycznym świecie Bethesdy osiągnęła ogromny sukces.

Największy wkład w wypracowany wynik mieli gracze z rynku amerykańskiego, który stanowi aż 60 proc. udziału w całościowym rezultacie. Na dalekim drugim miejscu jest Wielka Brytania (9 proc.). W Azji największym rynkiem dla Fallout Shelter okazały się Chiny, które zapewniły 3 miliony dolarów przychodu. To właśnie dla odbiorców z Państwa Środka szykowana jest kontynuacja przeboju, Fallout Shelter Online

Sensor Tower wylicza ponadto, że gra może poszczycić się 63 milionami pobrań z App Store i Sklepu Play. Swój debiut zaliczyła ona w 2015 roku.

Gry Bethesdy w sklepie sferis.pl

najnowsze