Amazon zwolnił część deweloperów i skasował kilka niezapowiedzianych projektów

LM
2019/06/15 16:01
0
0

Wygląda na to, że prezentacje na E3 2019 wymusiły konkretne decyzje biznesowe.

Niezbyt fortunne zakończenie tegorocznych targów E3 dla wielu deweloperów związanych z wewnętrznymi studiami Amazona. Firma oficjalnie poinformowała o zwolnieniach i usunięciu kilku niezapowiedzianych jeszcze projektów, aczkolwiek nie pokusiła się o podanie żadnych konkretów. Jak ustaliło Kotaku, decyzjami włodarzy Amazona zostało dotkniętych wielu deweloperów, którzy mają dwa miesiące, by przenieść się do jednego z działów firmy, albo zgarnąć odprawę i opuścić jej szeregi. Nie udało się doprecyzować za to, co wylądowało w koszu, ale w oficjalnym komunikacie Amazon zapewnia, że wciąż pracuje nad New World, Crucible i garścią projektów, które pokaże światu w przyszłości.

Amazon zwolnił część deweloperów i skasował kilka niezapowiedzianych projektów

GramTV przedstawia:

Obecne znane nam tytuły od Amazon Game Studios to wspomniane wcześniej New World – MMORPG z akcją w alternatywnej wersji XVII wieku i Crucible, czyli sieciowa gra akcji z elementami walki o przetrwanie. Obie produkcje wciąż pozostają bez konkretnej daty premiery, a sam Amazon nieczęsto dzieli się szczegółami na ich temat.

Jednym z dokonań wewnętrznych studiów Amazona, jest zmodyfikowana wersja silnika graficznego CryEngine – Lumberyard, którego możliwości możemy oglądać podczas prezentacji rozgrywki w grze StarCitizen.


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!