News

Zespół Iron Maiden pozywa 3D Realms, twórców gry Ion Maiden, na 2 miliony dolarów

LM, 30.05.2019 12:02 3

Jak myślicie, co jest przedmiotem sporu?

W październiku mieliśmy okazję przybliżyć Wam owoc współpracy firm 1C Entertainment i 3D Realms – utrzymaną w stylistyce retro strzelankę Ion Maiden. Jeśli przy okazji zapowiedzi tytuł gry wybrzmiał Wam dziwnie znajomo, to wiedzcie, że nie jesteście jedyni. Jak donosi serwis Blabbermouth, heavymetalowy zespół z brytyjskiego Leyton wystosował pozew na 2 miliony dolarów wobec studia 3D Realms w związku z naruszeniem znaku towarowego.

Według zespołu obie nazwy są niemal identyczne w zapisie, brzmieniu i ogólnym wydźwięku, co narusza jego interesy. Jednocześnie dowiadujemy się, że zdaniem Iron Maiden główny bohater strzelanki – Shelly Harrison – nawiązuje do jednego z założycieli ekipy, Steve’a Harrisa. Obok tego według pozywającego sama gra Ion Maiden budzi podobne odczucia co wydana w 2012 roku gra mobilna Legacy of The Beast.

2 miliony dolarów, zmiana nazwy gry i zaniechanie korzystania z adresu sieciowego ionmaiden.com – tego domaga się brytyjski zespół. W chwili pisania wiadomości odpowiedzialne za grę firmy jeszcze nie ustosunkowały się do pozwu, ale gdy pojawią się nowe konkrety w sprawie, to z pewnością się o tym dowiecie.

https://www.youtube.com/watch?v=6fswHlie81o


Sprawdź bogatą ofertę gier w stylu retro w sklepie Sferis.pl.

najnowsze