News

Pathologic 2 zadebiutowało na Steam

LM, 25.05.2019 00:35 0

Dziwne miasto pożera tajemnicza zaraza. Musisz ją powstrzymać. Masz na to 12 dni.

Dobra wiadomość dla fanów horrorów. Na PC za pośrednictwem Steam zadebiutowało Pathologic 2, czyli swoisty remake wydanej w 2005 roku przygodówki utrzymanej w konwencji horroru. Za opracowanie gry odpowiada rosyjskie studio Ice-Pick Lodge, które uraczyło nas też przygotowanym na tę okoliczność zwiastunem tytułu. Warto wspomnieć, że obok wydania na PC twórcy planują wypuścić tytuł także na PlayStation 4 i Xbox One, ale na razie nie podali, kiedy możemy się spodziewać konsolowych wersji.

Przypomnijmy, że w toku rozgrywki przeniesiemy się do przedziwnego miasta, które padło ofiarą tajemniczej zarazy. Ta dziesiątkuje ludność, jednocześnie prowadząc do upadku wszelkich norm społecznych, a naszym zadaniem jest uratowanie mieszkańców od całkowitej zagłady. Na to mamy niestety jedynie 12 dni. Obok mocno ograniczonego czasu musimy się także liczyć z brakami w zaopatrzeniu, które uzupełnimy w dowolnie wybrany przez siebie sposób – kradnąc, wymieniając się przedmiotami, obrabiając mieszkańców lub mordując ich dla zysku. Wszystko to działa jednak w obie strony, a dodatkowo samo miasteczko kryje masę, często mrocznych sekretów.

Jakiś czas temu mieliśmy okazję zmierzyć się z wersją demonstracyjną Pathologic 2, a o wrażeniach Gosi po jej ograniu możecie przeczytać pod tym adresem. Niedługo pojawi się recenzja tytułu, a tymczasem rzućcie okiem na niepokojący zwiastun.

https://www.youtube.com/watch?v=n2fAbqT5GWg


Jeśli szukacie horrorów, to koniecznie rzućcie okiem na bogaty wybór straszaków w ofercie sklepu Sferis.pl.

najnowsze