News

Pracownicy Riot Games zastrajkowali!

Patryk Purczyński, 07.05.2019 18:26 2

Władze Riot Games nie mogą wymuszać na pracownikach sądu polubownego - na takim stanowisku stoją pracownicy studia, którzy podjęli strajk.

Źródło: https://twitter.com/ZachBetka/status/1125546424672743426

Zapowiadany przez pracowników Riot Games na poniedziałek strajk protestacyjny doszedł do skutku. Osoby zatrudnione w studiu odpowiadającym za League of Legends dały w ten sposób wyraz swojemu niezadowoleniu wobec polityki firmy. O dyskryminacji płciowej, jaka ma istnieć w strukturach, już pisaliśmy. Czarę goryczy przelał fakt, że władze spółki podjęły próbę uniknięcia procesu poprzez skierowanie sprawy do sądu polubownego. Przedstawiciele Riot Games zapewnili co prawda, że zamierzają wprowadzić zmiany, które pozwolą studiu podążyć we właściwym kierunku, ale...

"Potrzebujemy jasnego określenia, kiedy to się stanie" - twierdzą protestujący w upublicznionym dokumencie. Zarzucają również szefom studia, że nie zapewniają pracownikom wolności wyboru między otwarciem sporu sądowego a sądem polubownym. "Wzywamy ich do zakończenia tego typu praktyk we wszelkich przypadkach nękania i dyskryminacji, zarówno względem byłych, obecnych jak i przyszłych kontraktów zawieranych przez pracowników" - piszą.

Protestujący sami przyznają, że nie wiedzą, czy strajk przyniesie pożądany skutek, ale jeśli do 16 maja Riot Games nie zmieni swojej polityki w zakresie wymuszania sądu polubownego, zapowiadają dalsze działania.

zdjęcie za: Twitter

najnowsze

Znamy wymagania sprzętowe GRID

2

Codemasters postanowiło podzielić się z graczami oficjalnymi wymaganiami sprzętowymi do GRID, czyli najnowszej odsłony popularnej serii gier wyścigowych.