Plants vs. Zombies świętuje pierwszą dekadę na rynku

LM
2019/05/06 13:11
2
0

Z tej okazji George Fan opublikował w mediach pierwszy szkic gry.

Wczoraj minęło równo dziesięć lat od chwili, gdy na pecetach zadebiutowała niezwykle popularna gra typu tower defense – Plants vs. Zombies. Nietypowa, okraszona dużą dawką dobrego humoru marka przez ostatnie lata nie tylko trafiła na rozmaite platformy sprzętowe, ale doczekała się także kilku odsłon. Dla uczczenia dekady na rynku twórca gry – George Fan – opublikował na swoim Twitterze pierwszy szkic koncepcyjny Plants vs. Zombies, który wskazuje na szereg elementów, które nie trafiły do premierowej wersji.

Plants vs. Zombies świętuje pierwszą dekadę na rynku

Okazuje się, że początkowo zmagania miały toczyć się nie na pięciu, a na sześciu alejach. Zaprezentowany rysunek pokazuje również, że gra nie miała wcale nazywać się Plants vs. Zombies – Fan chciał umieścić w roli oponentów kosmitów ze swojej wcześniejszej gry zatytułowanej Insaniquarium, lecz dopiero gdy naszkicował widocznego tu zombie, całość nabrała zupełnie innego charakteru. Kolejną ciekawostką jest fakt, że słoneczniki nie były oryginalnym zamysłem twórców – pierwotnie za nasze surowce miały odpowiadać bulwy, które podlewaliśmy, by ostatecznie wykopać je i zgarnąć fundusze.

GramTV przedstawia:

Najnowsze gry z serii trafiły na rynek w 2016 roku: Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 na PC, PlayStation 4 i Xboksa One; a Plants vs. Zombies Heroes na urządzenia mobilne z systemem iOS oraz Android. Warto przypomnieć, że przy okazji raportu finansowego za trzeci kwartał roku fiskalnego 2018 EA ujawniło, że jeszcze tej jesieni ukaże się kolejna gra z serii Plants vs. Zombies.

Komentarze
2
Levario
Gramowicz
06/05/2019 18:52
Fang napisał:

Chciałbym żeby zrobili coś podobnego do pierwszej części, była najfajniejsza.

Na telefony komórkowe jest wspierane PvZ 2 :) polecam

Fang
Gramowicz
06/05/2019 17:43

Chciałbym żeby zrobili coś podobnego do pierwszej części, była najfajniejsza.