News

Reżyser Star Citizen twierdzi, że dla Anthem jest jeszcze nadzieja

Małgorzata Trzyna, 22.04.2019 17:30 0

BioWare i EA po prostu nie mogą się poddać i powinni poprawiać wszystko dotąd, aż będzie dobre.

Chris Roberts, założyciel Cloud Imperium Games i reżyser długo oczekiwanej gry Star Citizen postanowił zabrać głos w sprawie Anthem, które jest krytykowane za system łupów, crashe czy repetytywność zadań. Roberts wierzy, że gra może być jeszcze świetna - w wywiadzie dla Newsweeka porównał rozwój Star Citizen z Anthem i podkreślił, że w przypadku Star Citizen, sfinansowanego z pomocą społeczności, sytuacja jest nieco lepsza, gdyż nie trzeba się martwić zbytnio o terminy. Niemniej oba tytuły to duże, sieciowe gry, wymagające wielu iteracji.

- Grałem w Anthem i wiem, że jest w tej grze wiele fajnych rzeczy, rzeczy które dobrze się sprawdzają i rzeczy, które się nie sprawdzają. Podobnie jest w Star Citizen. To tylko iteracja. Mam nadzieję, że EA i BioWare nie poddadzą się, pochylą się nad grą i będą poprawiać, co trzeba, aż wszystko będzie działać jak należy.

Roberts podkreślił, że Anthem jest grą, którą można ulepszyć, tak, jak No Man's Sky, które z początku rozczarowało graczy i krytyków, ale stopniowo przekształciło się w coś dużo lepszego, po latach prac i wprowadzania aktualizacji. Roberts uważa, że gracze nie rozumieją, jak powstają gry i jak trudno jest sprawić, by wszystko działało bez zarzutu, a ponadto są negatywnie nastawieni częściowo także z powodu uprzedzeń do EA. Odniósł się również do informacji o krytycznej sytuacji w Bioware, tłumacząc, że osoby, które rozmawiały z dziennikarzami, mogły mieć gorsze doświadczenia niż inni pracownicy studia.

najnowsze

Poznajcie Sigmę, nowego bohatera Overwatch

Przez cały weekend twórcy bawili się wyśmienicie drocząc się ze społecznością graczy Overwatcha, którzy usilnie próbowali odgadnąć, kim będą mogli zagrać w najbliższej przyszłości. Teraz już wiedzą.