News

Twórca Assassin's Creed powróci do prac nad Amsterdam 1666, ale zacznie od zera

Małgorzata Trzyna, 12.04.2019 16:24 0

Obecnie Patrice Desilets kończy prace nad Ancestors: The Humankind Odyssey.

Ancestors The Humankind Odyssey

Patrice Desilets (znany jako twórca Assassin's Creed) zaczynał tworzyć Amsterdam 1666, gdy pracował jeszcze dla THQ Montreal. Gdy THQ zbankrutowało, marka ta przeszła w ręce Ubisoftu. Desilets odzyskał do niej prawa w roku 2016. Obecnie twórca wraz ze swym zespołem Panache pracuje nad Ancestors: The Humankind Odyssey - survivalową grą, w której przeniesiemy się miliony lat wstecz. Będzie to gra z otwartym światem, w którym możemy biegać po dżungli i skakać wśród gałęzi drzew jako zwinna małpa. Niektóre elementy z Ancestors: The Humankind Odyssey będzie można wykorzystać w Amsterdam 1666.

- Założysz małpie pelerynę i możesz zacząć prace nad kolejną grą - wyjaśnił Desilets. - Wystarczy pomyśleć: wspinanie się po drzewach, po skałach, po budynkach... wygląda na to, że mam potrzebny zestaw narzędzi. Teraz, kiedy myślę o Amsterdam 1666, sądzę, że prawdopodobnie się nieco zmieni. Byłeś raczej uczniem diabła niż samym diabłem. Kiedy zakończę prace nad Ancestors, zadam sobie pytanie "okej, co następne?" Jeśli będzie to Amsterdam 1666, prawdopodobnie zacznę od zera.

Wczesną wersję skasowanego projektu Amsterdam 1666 mogliśmy zobaczyć na wideo z 2016 roku.

najnowsze

Podczas E3 najwięcej pisano o Cyberpunku 2077!

Firma ICO Partners sporządziła raport dotyczący treści generowanych na portalach branżowych przez targi E3. Najwięcej uwagi skupiły na sobie Xbox i polski Cyberpunk 2077.