Apex Legends – Respawn banuje już nie tylko konta oszustów, ale też ich komputery

LM
2019/03/18 10:56

Nie pomaga reinstalowanie systemu, sterowników czy wymiana podzespołów.

Nie da się ukryć, że model free-to-play, w którym wydano najnowsze battle royale studia Respawn Entertainment – Apex Legends, pozwolił przez pewien czas czuć się bezkarnie wszystkim, którzy uciekali się do nieuczciwych zagrywek. Po zablokowaniu konta oszust tworzył nowe i kontynuował swoją misję uprzykrzania życia graczom stawiającym na uczciwą rywalizację. Okazuje się, że twórcy postanowili to zmienić.

Użytkownicy forów służących do dystrybuowania narzędzi ułatwiających rozgrywkę donoszą, że po otrzymaniu ostatniego bana wykonali masę akcji związanych m.in. z wymianą sprzętu, sterowników czy zainstalowaniem całego systemu operacyjnego na nowo, ale ich PC został na stałe wyłączony z gry w Apex Legends. Po zarejestrowaniu nowego konta z tego samego PC lub utworzeniu konta na innym PC i uruchomieniu gry na tym oznaczonym przez system zapobiegający oszustwom, po około 30 minutach nastąpi zablokowanie każdego z kont w Apex Legends.

GramTV przedstawia:

Co ciekawe, niektórzy dystrybutorzy oprogramowania dla oszustów sprzedają swoje zabawki za nawet 150 dolarów, zastrzegając przy tym, że nie ma najmniejszych szans, by zostać wykrytym. Osoby, które decydują się na zakup, już po krótkim czasie zgłaszają na forum, że oprogramowanie było oflagowane przez system zapobiegania oszustwom, a oni sami nie pograją już więcej w Apex Legends na swoim PC. Cóż, oszusta raczej nie powinno dziwić, że drugi oszust go oszukał, prawda?

Apex Legends zadebiutowało 4 lutego na PC, PlayStation 4 i Xboksie One.

Komentarze
5
GThor
Gramowicz
22/03/2019 20:16

Podobne bany leciały np. w Overwatch.

zadymek
Gramowicz
22/03/2019 17:38

Wątpię, czy już wcześniej, wielu twórców nie zastanawiało się nad podobnym systemem. Ciekawe dlaczego tylko Apex?

Hmm. Czyżby jakieś problemy etyczne? Jakiś wyższego rzędu hacking i inwigilacja?

Olamagato
Gramowicz
21/03/2019 17:33

Może po prostu gra odczytuje numer seryjny płyty głównej. Zresztą CPU też już mają numery seryjne.

Fang
Gramowicz
19/03/2019 20:38

Ale jak to ma działać jak wymienisz części to jak rozpoznają że to ta sama osoba? Po ip raczej nie bo by masę niewinnych banowali (zmienne ip).

Woytkoyu
Gramowicz
18/03/2019 22:45

Nigdy nie słyszałem żeby banowali kogoś na komputer. Ten rodzaj ukarania jest według mnie jak najbardziej słuszny a w dodatku skuteczny. Nic tylko sie cieszyć :)