News

Apex Legends – nowi bohaterowie, tryby, system powtórek i dwa warianty przepustki sezonowej odnalezione w plikach gry

LM, 19.02.2019 02:52 0

Tytuł zadebiutował dwa tygodnie temu na komputerach osobistych i konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One.

Nie ulega wątpliwości, że najnowsza produkcja studia Respawn Entertainment pojawiła się dosłownie znikąd, by szturmem zająć miejsce najszybciej zyskującego popularność tegorocznego battle royale. Tak jak w przypadku Fortnite’a wielu graczy konsekwentnie przekopuje pliki gry w poszukiwaniu choćby najdrobniejszych przecieków związanych z nadchodzącą zawartością do Apex Legends. Tym samym do pogłosek o drabince rankingowej oraz trybach solo i duo dołączyło sporo nowych rewelacji.

Gracze doszukali się dwóch trybów – Recruit oraz Survival. Pierwszy z nich zdaje się wrzucać graczy na mapę, gdzie będą walczyć między sobą, by ostatecznie połączyć się w trzy drużyny dla maksymalnie 20 graczy. Gracze będą łączyć się w większe składy poprzez wskrzeszanie poległych. O drugim trybie wiemy jeszcze mniej – jego zasady nie są znane, ale może zaoferować bohatera niezależnego, który będzie obserwował i komentował zagrania uczestników.

Obok tego kolejne osoby potwierdziły istnienie wariantów dla rozgrywki solowej lub w dwójkach, a także system powtórek, który dostępny był m.in. w Titanfall, ale jak na razie w Apex Legends możemy jedynie obserwować działania innych graczy w czasie rzeczywistym. W plikach gry znaleziono także ślad po dwóch nowych legendach – Octane będzie korzystał z pewnego rodzaju zastrzyków stymulujących, ale nie wskazano ich działania; tymczasem Wattson będzie rozmieszczał na mapie pułapki Tesli.

Ostatnia z nowinek to dwa warianty przepustki sezonowej dla Apex Legends – darmowego i płatnego. Nie znamy jeszcze ceny, ale z pewnością, gracze którzy zdecydują się na dodatkowy wydatek, otrzymają dodatkowe bonusy w postaci przedmiotów kosmetycznych.

Warto zaznaczyć, że wszystkie zamieszczone tu informacje należy traktować jako pogłoski, a gdy deweloperzy zdecydują się ujawnić konkrety kolejnych aktualizacji, to z pewnością Was o tym poinformujemy.

Apex Legends dostępne jest na PC, PlayStation 4 i Xboksie One w modelu free-to-play. Co ważne, rozgrywka w sieci na konsolach Sony nie wymaga aktywnego abonamentu PlayStation Plus.

najnowsze