News

Powstała petycja o zwolnienie szefa Activision, Bobby'ego Koticka

Małgorzata Trzyna, 15.02.2019 13:34 7

W Activision jeden człowiek otrzymuje 900 tysięcy dolarów pensji, a blisko 800 pracowników zostaje zwolnionych.

Najpierw świat obiegły wieści, że nowy dyrektor finansowy Activision otrzymał 15 milionów dolarów za samo objęcie funkcji i 900 tysięcy dolarów pensji, niedługo później firma poinformowała, że mimo najlepszych w historii wyników finansowych zwalnia blisko 800 osób, ponieważ "nie wykorzystała pełni potencjału". Z tego właśnie powodu międzynarodowa organizacja Game Workers Unite zdecydowała się przygotować petycję, pisząc: "My, pracownicy Activision i ich przyjaciele, mamy dosyć. Dołączcie do nas mówiąc, że już czas #FireBobbyKotick".

W petycji zwraca uwagę na niesprawiedliwą, wielomilionową premię przyznaną za samą zmianę nazwy stanowiska i fakt, że bogactwo Koticka to skradzione wynagrodzenia pracowników. Prosi o podpisanie petycji w ramach solidarności z tymi, którzy stracili pracę i wysłanie wiadomości do osób zajmujących wysokie stanowiska w Activision Blizzard: "nie pozwolimy, by wasza chciwość niszczyła gry, które uwielbiamy i negatywnie wpływała na życie pracowników".

Game Workers Unite wysłało także wiadomość bezpośrednio do Bobby'ego Koticka o treści: "wywrócenie życia 800 pracowników przy równoczesnym grabieniu milionowych bonusów dla siebie i kolegów z wysokich stanowisk to nie szefowanie, to złodziejstwo".

najnowsze