Activision Blizzard zwalnia 800 osób - mimo odnotowania doskonałych wyników finansowych

Małgorzata Trzyna, 13 lutego 2019 14:57 5

Rok 2018 pod względem finansowym był jednym z najlepszych lat firmy.

Activision-Blizzard odnotowało doskonałe wyniki finansowe w roku 2018. Mimo to - zgodnie z zapowiedziami - firma postanowiła zwolnić 800 pracowników, w ramach optymalizacji oraz restrukturyzacji. Prawdopodobnie jest to związane z faktem, że część projektów (np. Destiny 2) już nie jest aktywnych. Jak wyjaśnił prezes Blizzarda, J. Allen Brack, obecnie w niektórych zespołach jest nieproporcjonalnie wielu pracowników względem potrzeb, toteż uszczuplenie ich liczby jest koniecznością. Brack dodał, że nie da się sprawić, by był to łatwy proces dla pracowników, lecz firma stara się ich wspierać.

- Choć nasze wyniki finansowe w roku 2018 były najlepsze w historii, nie wykorzystaliśmy pełnego potencjału - powiedział szef Activision, Bobby Kotick. - Te zmiany pomogą nam wykorzystać szanse, jakie oferuje nam nasza branża, zwłaszcza, że mamy bardzo silne marki, duże możliwości komercyjne, bezpośrednie, cyfrowe połączenie z setkami milionów graczy oraz niezwykle utalentowanych pracowników.

Zwolnione osoby mogą liczyć na odprawy, dalsze zapewnienie opieki zdrowotnej czy pomoc w znalezieniu nowej pracy.

Sekiro: Shadows Die Twice - żadna gra From Software nie sprzedawała się tak dobrze drogą cyfrową
Piorunujące 10 dni Sekiro: Shadows Die Twice
StarCraft: Remastered otrzyma wkrótce Publiczny Serwer Testowy
Znamy plany rozwoju aspektów PvP w World of Warcraft Classic
najnowsze

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.