Felieton

Firaxis poszukuje pracowników do produkcji kolejnej odsłony serii XCOM

LM, 13 lutego 2019 23:34 0

Dyrektora kreatywny marki zachęca do podjęcia pracy w amerykańskim studiu.

Wygląda na to, że zlokalizowane w Baltimore studio Firaxis Games zbroi się na proces deweloperski najnowszej odsłony swojej uznanej serii taktycznych strategii. Na oficjalnej witrynie studia pojawiła się oferta pracy dla specjalisty od efektów wizualnych, który „pomoże wynieść serię XCOM na wyższy poziom”.

Ostatecznie w zakładce kariery znajdziemy szereg innych ofert, ale co ciekawe, do pracy w studiu Firaxis Games postanowił wczoraj zachęcić dyrektor kreatywny marki XCOM – Jake Solomon – poprzez jeden ze wpisów na Twitterze. Solomon co prawda nie powiązał wpisu z najnowszą ofertą, ale fakt, że Firaxis stało się nieco bardziej aktywne w poszukiwaniu nowych pracowników, wskazuje, że coś jest na rzeczy.

Oczywiście na razie nie doczekaliśmy się jeszcze oficjalnej zapowiedzi gry XCOM 3. Najnowsza odsłona cyklu – XCOM 2 – trafiła na rynek w lutym 2016 roku, by w sierpniu 2017 roku otrzymać rozbudowany dodatek War of the Chosen.

Frostpunk spektakularnym sukcesem – ponad 1,4 miliona sprzedanych kopii, gra zwróciła się już po 66 godzinach od premiery
Sekiro: Shadows Die Twice ukończone na bongosach
Apex Legends traci popularność – Fortnite wraca do łask i raczej nie planuje rozstawać się z koroną
Najnowszy dodatek do BattleTech przeniesie starcia na ulice miast - zapowiedziano Urban Warfare
najnowsze