W kolejnej grze twórców Dishonored pojawią się mikrotransakcje?

Małgorzata Trzyna
2019/02/12 14:42

Poszukiwany jest pracownik, który zajmie się monetyzacją.

Arkane Studios - twórcy Dishonored, Dishonored 2 i Prey poszukuje pracownika na stanowisko "Monetization Designer", a więc osoby, która zajmie się projektowaniem mikrotransakcji. Prawdopodobnie więc mikropłatności pojawią się w kolejnej, niezapowiedzianej jeszcze grze zespołu. W ofercie pracy na stronie jobs.zenimax.com czytamy, że wybrany kandydat będzie współpracował z projektantami oraz zespołami odpowiedzialnymi za produkcję i oprogramowanie, a do jego zadań będzie należało m.in. stworzenie i zarządzanie systemem ekonomii/monetyzacji, implementowanie i projektowanie funkcji związanych z monetyzacją, przyciąganie użytkowników w sposób przyjazny klientowi oraz przygotowywanie raportów dotyczących wykorzystywania w grze waluty, zdobywania jej i zakupów.

GramTV przedstawia:

Choć w przyszłych grach Arkane mogą pojawić się nowe sposoby monetyzacji, nie musi to oznaczać, że nowe projekty będą zupełnie inne niż poprzednie dzieła studia.

Komentarze
2
Gregario
Gramowicz
14/02/2019 04:10

Czyli zapowiada się jakaś gra z trybem wieloosobowym, bo w grach dla pojedynczego gracza mikrotransakcje się nie sprawdzają (przekonali się o tym dość niedawno twórcy Śródziemia:Cień wojny).

NemoTheEight
Gramowicz
13/02/2019 20:57

Ale po co im od ego stanowisko? Ja im mogę napisac za darmo: Jak nie chą wkurzyć graczy to mikropłatności mogą być tylko w grze F2P. No, chyba, że wydadzą grę w odcinkach, albo okroją cenę. Ja np. nie mam nic do tego, żeby np. w kolejnym TES od Bugsdy wszystkie rasy głónego bohatera były w mikropłątnosciach, o ile gra z nimi wszystkimi razem będzie kosztowała tyle co przeciętna pdstawka gry. Praktycznie zawsze grąm człowiekeim, to zapłacę mniej za grę. Super! Ale jak miałbym kupwać grę z "Edycji ze wszystkim" i jeszcze dopłacać to sorry.