News

Activision zwolni wkrótce setki pracowników?

Małgorzata Trzyna, 10.02.2019 16:27 0

Według doniesień, zwolnienia związane są z centralizowaniem działań i zwiększaniem zysków.

Bloomberg podaje, że już 12 lutego Activision Blizzard ogłosi zwolnienia pracowników, ich liczba może sięgać nawet setek. Zwolnienia są związane z procesem restrukturyzacji, której celem jest centralizacja działań i zwiększenie zysków. Pod koniec roku 2017 w firmie pracowało 9800 osób.

W trzecim kwartale 2018 odnotowano stabilne/zmniejszające się zainteresowanie Overwatch i Hearthstone oraz rozczarowanie wynikami Destiny 2: Forsaken. Bungie w ubiegłym miesiącu oddzieliło się od Activision - współpraca zakończyła się wcześniej, niż się spodziewano. Z Activision odeszli niedawno także CEO Activision Publishing - Eric Hirshberg, współzałożyciel i prezes Blizzarda - Mike Morhaime, CFO Activision Blizzard Spencer Neumann oraz CFO Blizzarda, Amrita Ahuja.

Activision Blizzard ma nowego CFO - Dennisa Durkina, który za przyjęcie posady otrzymał nagrodę o wartości 15 milionów dolarów (z czego 11,3 miliona w akcjach), nie licząc pensji 900 000 dolarów oraz docelowej premii 1,35 miliona dolarów.

Nie tylko w Activision są zawirowania. Wartość akcji Electronic Arts spadła w środę o 13 procent po tym, jak firma przyznała, że wyniki sprzedaży są niższe niż się spodziewano (później ponownie wzrosła). Podobnie było w Take-Two Interactive Software, które przewidziało dochody ze sprzedaży w tym kwartale o 100 milionów niższe niż prognozy Wall Street.

najnowsze

Znamy wymagania sprzętowe GRID

2

Codemasters postanowiło podzielić się z graczami oficjalnymi wymaganiami sprzętowymi do GRID, czyli najnowszej odsłony popularnej serii gier wyścigowych.