News

Bungie zakończyło współpracę z Activision i zachowało prawa do marki Destiny

LM, 11.01.2019 15:31 1

Firmy rozpoczęły kolaborację w 2010 roku.

Jeśli należycie do grona fanów serii Destiny, to z pewnością zainteresuje Was fakt, że odpowiedzialne za nią studio Bungie postanowiło zakończyć ponad 8-letnią współpracę z firmą Activision. Na oficjalnej stronie internetowej marki deweloperzy podziękowali Activision za owocną współpracę i pomoc w urzeczywistnieniu wizji pierwszego Destiny. Okazuje się, że marka pozostaje w rękach amerykańskiego dewelopera, więc nie musicie się obawiać o dalsze wsparcie dla Destiny 2, czy ewentualne kontynuacje cyklu.

Wiadomość pojawiła się zupełnie nieoczekiwanie, chociaż od dłuższego czasu mogliśmy słyszeć o napięciach na linii Activision – Bungie, które miały być spowodowane niesatysfakcjonującymi wynikami finansowymi Destiny 2. Ostatecznie wszystkie informacje przekazano w dosyć neutralnej atmosferze wzajemnych podziękowań i zapewnień, że pomimo zakończenia współpracy Destiny 2 będzie w dalszym ciągu bez przeszkód działało na serwerach Battle.net.

W przywołanym wcześniej wpisie deweloperzy zapewnili także, że podczas prac nad dodatkiem Forsaken nauczyli się wiele o oczekiwaniach graczy i mają zamiar przełożyć tę wiedzę na swoje nadchodzące projekty, czy kolejne aktualizacje Destiny 2. Nie da się ukryć, że druga odsłona serii Destiny nie radziła sobie zbyt dobrze na rynku, ale czas pokaże, jak duży udział w tych niepowodzeniach miała presja wywierana na deweloperach przez Activision.

Destiny 2 zadebiutowało w 2017 roku na PC, PlayStation 4 i Xboksie One.

najnowsze