News

Battlefield V sprzedało się w liczbie 7,3 miliona sztuk. EA niezadowolone z wyników

Małgorzata Trzyna, 06.02.2019 15:17 6

Electronic Arts spodziewało się, że w minionym kwartale liczba sprzedanych kopii Battlefielda V wyniesie 8,3 miliona.

Electronic Arts ujawniło, że w trzecim kwartale roku fiskalnego 2019 miało 1,289 miliarda dolarów przychodu i 262 miliony dolarów zysku - spodziewało się przychodów na poziomie 1,375 miliarda dolarów. Battlefield V, który miał ukazać się w październiku, lecz przesunięto jego premierę na 20 listopada (by nie ukazała się ona w tym samym czasie, co Call of Duty: Black Ops 4 i Red Dead Redemption 2), sprzedał się w liczbie 7,3 miliona egzemplarzy.

Może się wydawać, że Battlefield V (mimo powstałego wokół niego zamieszania) i tak osiągnął spory sukces. Jednak EA nie jest zadowolone z tego wyniku, gdyż jest on poniżej oczekiwań - spodziewano się raczej, że gra znajdzie 8,3 miliona nabywców. EA podkreśla, że stawianie na pierwszym miejscu kampanii single-player kosztem trybu battle royale ma negatywny wpływ na sprzedaż gry - powinno być odwrotnie, to właśnie battle royale powinno mieć priorytet. Tryb battle royale w Battlefieldzie V będzie zwał się Firestorm i zostanie udostępniony w marcu.

Rozczarowaniem dla firmy było także mobilne Command & Conquer: Rivals, w którym z pomocą mikrotransakcji można odblokowywać różne dobra.

EA spodziewa się, że Anthem, które ma zadebiutować 22 lutego, znajdzie 5-6 milionów nabywców. Z kolei Apex Legends, battle royale oparte na modelu free-to-play, które zaliczyło bardzo dobry start, trudno jeszcze ocenić - wszystko zależy, czy gracze chętnie będą kupowali elementy kosmetyczne.

najnowsze

Dead Island 2 nadal powstaje

Mija pięć lat od oficjalnego ogłoszenia Dead Island 2. THQ Nordic, które po drodze przejęło prawa do tytułu, utrzymuje, że pomimo ciszy na łączach prace nad nim nadal trwają.