News

Baldur's Gate, Neverwinter Nights, Icewind Dale i Planescape: Torment zmierzają na konsole!

Patryk Purczyński, 07.02.2019 19:21 4

Klasyczne RPG-i szturmem biorą konsole. Największe klasyki gatunku trafią na nowe platformy jeszcze w tym roku, ale dokładnej daty na razie nie ma.

Baldur's Gate, Baldur's Gate II, Baldur's Gate: Siege of Dragonspear, Icewind Dale, Planescape: Torment, Neverwinter Nights - wszystkie te tytuły zmierzają na konsole, ogłosiły firmy Beamdog i Skybound Games. Trudno o lepszy zestaw klasycznych RPG-ów, choć pomysł ożywienia ich dzisiaj, po wielu latach od premiery, może wydać się kontrowersyjny. Dystrybutor zachowuje jednak optymizm.

- Jesteśmy podekscytowani perspektywą przeniesienia nieprawdopodobnej kolekcji gier studia Beamdog na nowe platformy, zarówno dla oddanych fanów jak i osób, które odkryją te przygody po raz pierwszy. Jako wieloletni fani Baldur's Gate'a i Dungeons & Dragons nie posiadamy się ze szczęścia współpracując z Beamdogiem jako najnowszym członkiem rodziny Skybound - komentuje wydawca.

Na razie nie wiadomo kiedy dokładnie rzeczone tytuły trafią na konsole. Plan jest taki, by zadebiutowały na nowych platformach jeszcze w tym roku.

najnowsze