Baldur's Gate, Neverwinter Nights, Icewind Dale i Planescape: Torment zmierzają na konsole!

Patryk Purczyński
2019/02/07 19:21
4
0

Klasyczne RPG-i szturmem biorą konsole. Największe klasyki gatunku trafią na nowe platformy jeszcze w tym roku, ale dokładnej daty na razie nie ma.

Baldur's Gate, Neverwinter Nights, Icewind Dale i Planescape: Torment zmierzają na konsole!

Baldur's Gate, Baldur's Gate II, Baldur's Gate: Siege of Dragonspear, Icewind Dale, Planescape: Torment, Neverwinter Nights - wszystkie te tytuły zmierzają na konsole, ogłosiły firmy Beamdog i Skybound Games. Trudno o lepszy zestaw klasycznych RPG-ów, choć pomysł ożywienia ich dzisiaj, po wielu latach od premiery, może wydać się kontrowersyjny. Dystrybutor zachowuje jednak optymizm.

- Jesteśmy podekscytowani perspektywą przeniesienia nieprawdopodobnej kolekcji gier studia Beamdog na nowe platformy, zarówno dla oddanych fanów jak i osób, które odkryją te przygody po raz pierwszy. Jako wieloletni fani Baldur's Gate'a i Dungeons & Dragons nie posiadamy się ze szczęścia współpracując z Beamdogiem jako najnowszym członkiem rodziny Skybound - komentuje wydawca.

GramTV przedstawia:

Na razie nie wiadomo kiedy dokładnie rzeczone tytuły trafią na konsole. Plan jest taki, by zadebiutowały na nowych platformach jeszcze w tym roku.

Komentarze
4
Colidor
Gramowicz
08/02/2019 09:32

Jeśli tylko będą w pełnej polskiej wersji językowej, takiej, jaką znamy z klasycznych wydań i nie będa miały ceny premierowej gry AAA, to kto wie? Może nawet kupię :) W Pillars of Eternity bardzo dobrze gra mi się na PS4 i jestem bardzo zadowolony z wersji konsolowej... A do Baldura i Icewinda chętnie bym powrócił...

Skoorzasty
Gramowicz
08/02/2019 08:48

Nie mam kiedy grać, ale już nie mogę się doczekać ;)

kindziukxxx
Gramowicz
08/02/2019 04:20

Heh, jestem ciekaw jak będzie wyglądała rozgrywka na konsolach, ale kurcze takie klasyki zapewne jak dobrze zmienią rozdzielczości powinny być cały czas żywe :)
Trwa Wczytywanie