Felieton

Dragon Age: Origins z fanowskim patchem naprawiającym 790 błędów

Małgorzata Trzyna, 21 stycznia 2019 09:30 0

Patch przywraca też dostęp do wyciętej zawartości.

Dragon Age: Origins debiutowało w 2009 roku, ale o tym tytule nie zapomniała społeczność zajmująca się modami. Fani, którzy chcieliby wrócić do gry lub zagrać po raz pierwszy, ciesząc się znacząco poprawioną wersją, mogą sięgnąć po mod Qwinn's Ultimate DAO Fixpack, którego celem jest naprawienie każdego błędu w kodzie, misjach, scenariuszu, dialogach i nie tylko. Nie jest to patch, który w jakikolwiek sposób zmienia Dragon Age: Origins, nie dodaje nowych przedmiotów ani nowych zadań, nie zmienia też niczego w systemie walki, balansie ani w oprawie graficznej. Mod został udostępniony jeszcze w lipcu 2017, ale jest nadal aktualizowany.

Zmiany mają na celu jedynie poprawić działanie gry, łącznie jest ich 790. Pojawiają się jednak pewne nowości, a właściwie zawartość, która z jakiegoś powodu nie znalazła się w finalnej wersji - być może zabrakło czasu, by ją dopracować. Przykładowo (uwaga na spoilery!), mod przywraca trzy różne reakcje na rozstanie z Morrigan i Zevranem; nowe, "ostre rozstanie" z Lelianą, rozszerzone zakończenie zadania z prawdziwym grimuarem Flemeth; można okazać litość Mandarowi Dace, jeśli walczymy z nim w prologu Krasnolud Szlachcic albo Alistair podziękuje nam, że nie uczyniliśmy z niego króla. Pełną, bardzo długą listę można znaleźć na stronie nexusmods.com.

BioWare opóźnia prace nad nowymi funkcjami w Anthem. Najpierw eliminacja błędów
15 tysięcy odświeżonych tekstur w najnowszej modyfikacji do Fallout: New Vegas
Aktualizacja Sekiro: Shadows Die Twice zmniejsza koszt niektórych umiejętności i narzędzi
Reżyser Star Citizen twierdzi, że dla Anthem jest jeszcze nadzieja
najnowsze

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3

Nintendo Switch sprzedaje się rewelacyjnie. Niektórzy przewidywali, że Wielkie N już na E3 2019 zapowie nową wersję konsoli. Tak się jednak nie stanie.

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.