Felieton

Nadchodzi Truberbrook - przygodówka o studencie fizyki, niemieckim miasteczku i czasach zimnej wojny

Małgorzata Trzyna, 20 stycznia 2019 17:12 0

Grę wyróżnia sceneria - wszystkie lokacje zostały przygotowane ręcznie, z wykorzystaniem miniaturowych modeli.

Truberbrook jest typową grą przygodową point-and-click, z tajemnicami i elementami science-fiction, natomiast wyróżnia ją oprawa wizualna. Wszystkie lokacje w grze przygotowano ręcznie, wykorzystując przy tym miniaturowe modele przedmiotów, które zostały przeniesione do cyfrowego świata z pomocą fotogrametrii.

Akcja Truberbrook toczy się na niemieckiej wsi, w latach 60. ubiegłego wieku, podczas zimnej wojny. Wcielamy się w amerykańskiego studenta fizyki, Hansa Tannhausera, który wygrał wakacje w tytułowym miasteczku Truberbrook. Kiedy bohater przybywa na miejsce i zagłębia się w tajemnice miasteczka, sytuacja robi się coraz dziwniejsza. Zamiast odpoczywać, będzie musiał ocalić świat.

Rozgrywka polega na badaniu otoczenia przez klikanie na interesujące nas miejsca, zbieraniu przedmiotów, wykorzystywaniu ich w kreatywny sposób, rozmowach z NPC-ami i rozwiązywaniu zagadek. Poniżej trailer:

Gra ma ukazać się na Steam 12 marca. Planowane są wersje na Windows, Mac, Linux, PlayStation 4, Xboksa One oraz Nintendo Switch.

Zapowiedziano ENCODYA – przygodówkę point-and-click osadzoną w mrocznym, cyberpunkowym świecie
Observation – znamy datę premiery przygodówki science-fiction na PC i konsolach
The Occupation zadebiutuje w marcu na PC i konsolach
Earth Atlantis - gra pokazująca świat po katastrofie klimatycznej jeszcze w styczniu trafi na PC
najnowsze

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3

Nintendo Switch sprzedaje się rewelacyjnie. Niektórzy przewidywali, że Wielkie N już na E3 2019 zapowie nową wersję konsoli. Tak się jednak nie stanie.

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.