News

Nadchodzi Truberbrook - przygodówka o studencie fizyki, niemieckim miasteczku i czasach zimnej wojny

Małgorzata Trzyna, 20.01.2019 17:12 0

Grę wyróżnia sceneria - wszystkie lokacje zostały przygotowane ręcznie, z wykorzystaniem miniaturowych modeli.

Truberbrook jest typową grą przygodową point-and-click, z tajemnicami i elementami science-fiction, natomiast wyróżnia ją oprawa wizualna. Wszystkie lokacje w grze przygotowano ręcznie, wykorzystując przy tym miniaturowe modele przedmiotów, które zostały przeniesione do cyfrowego świata z pomocą fotogrametrii.

Akcja Truberbrook toczy się na niemieckiej wsi, w latach 60. ubiegłego wieku, podczas zimnej wojny. Wcielamy się w amerykańskiego studenta fizyki, Hansa Tannhausera, który wygrał wakacje w tytułowym miasteczku Truberbrook. Kiedy bohater przybywa na miejsce i zagłębia się w tajemnice miasteczka, sytuacja robi się coraz dziwniejsza. Zamiast odpoczywać, będzie musiał ocalić świat.

Rozgrywka polega na badaniu otoczenia przez klikanie na interesujące nas miejsca, zbieraniu przedmiotów, wykorzystywaniu ich w kreatywny sposób, rozmowach z NPC-ami i rozwiązywaniu zagadek. Poniżej trailer:

Gra ma ukazać się na Steam 12 marca. Planowane są wersje na Windows, Mac, Linux, PlayStation 4, Xboksa One oraz Nintendo Switch.

najnowsze