News

Total War: Three Kingdoms - nowe wideo pokazuje skomplikowany system działania szpiegów

Małgorzata Trzyna, 18.01.2019 14:24 1

8-minutowy film pokazuje, jakie możliwości i zagrożenia stwarzają działający potajemnie agenci.

Jeśli zastanawialiście się, jak będzie wyglądać wykorzystywanie szpiegów w Total War: Three Kingdoms, odpowiedź znajdziecie na załączonym wideo. Szpieg nie jest po prostu kolejną jednostką na mapie. Szpiedzy mogą pracować dla nas lub dla wrogich frakcji. Na filmie pokazano, jak Cao Cao zwalnia ze służby Lu Zhi, po czym rywal Cao Cao, Dong Zhuo, zatrudnia Lu Zhi.

Szpieg może pracować nad sabotowaniem oponenta, jednak kiedy zmieniają się okoliczności, może on zdecydować, by dołączyć do osoby, którą szpieguje i np. zostać podwójnym agentem albo odłączyć się i uformować nową frakcję. Działa to w obie strony - nasz szpieg może zdradzić, a człowiek wrogiej frakcji - dołączyć do nas. Z pomocą szpiegów można też przygotować się na różne wydarzenia - np. moment, w którym przez zmianę przywódcy sojusznik staje się wrogiem.

Szpiedzy korzystają z dwóch zasobów: punktów undercover i cover. Punkty undercover współdzielone są dla całej siatki szpiegów, natomiast punkty cover pokazują, jak dobry jest szpieg w pozostawaniu w ukryciu. Ich działania mogą wpłynąć na nasze stosunki dyplomatyczne albo nadszarpnąć czyjąś reputację; szpieg może zablokować dostawy zasobów, wyjawić przeciwnikowi plany posunięć albo zatruć zapasy. Jednak pierwszy lepszy szpieg nie może podejmować ważnych działań, najpierw musi wkraść się w łaski. Przykładowo, jeśli zostanie przyjęty do rodziny władcy, może zabić przywódcę danej frakcji.

Premiera Total War: Three Kingdoms planowana jest na 7 marca.

najnowsze