News

CD Projekt RED rozpoczął prace nad Cyberpunk 2077 dopiero po ukończeniu dodatku Wiedźmin 3: Serca z Kamienia

LM, 16.01.2019 06:31 5

Oznacza to, że proces deweloperski ruszył dopiero w 2014 roku.

Nie da się ukryć, że od czasu pierwszej zapowiedzi gry Cyberpunk 2077 w 2012 roku na pierwsze konkrety czy materiały wideo przyszło nam czekać bardzo długo. Jeśli zastanawialiście się, co przez ten czas robili deweloperzy ze studia CD Projekt RED, to zapewne nie zdziwi Was fakt, że pracowali nad Wiedźminem 3.

W wywiadzie dla francuskiego Jeuxactu główny animator przerywników filmowych – Maciej Pietras – ujawnił, że dopiero w 2014 roku, po ukończeniu pierwszego fabularnego rozszerzenia do gry Wiedźmin 3 – Serca z Kamienia – spora część studia została oddelegowana do intensywnych prac nad Cyberpunk 2077. W tym samym czasie osobny zespół realizował projekt związany z drugim dodatkiem do historii Geralta z Rivii – Krew i Wino – więc możemy przypuszczać, że właściwy proces deweloperski nadchodzącej produkcji wystartował w 2015 roku.

Oczywiście nie ma mowy o tym, żebyśmy mieli za złe RED-om taki harmonogram prac, aczkolwiek ujawnione tu informacje mogą wskazywać, że na premierę gry Cyberpunk 2077 przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Z drugiej strony już w minionym roku słyszeliśmy, że tytuł jest grywalny od początku do końca, ale biorąc pod uwagę ogrom świata przedstawionego, rozmaite aktywności poboczne i fakt, że w Cyberpunku nie uświadczymy proceduralnie generowanej zawartości ciężko oczekiwać, że tytuł trafi na rynek jeszcze w tym roku.

Podczas wywiadu Pietras zastrzegł jedynie, że gra ukaże się dopiero wtedy, gdy będzie gotowa, więc pozostaje nam cierpliwie czekać. Cyberpunk 2077 zmierza na PC, PlayStation 4 i Xboksa One.

najnowsze