News

Największy hit 2018 roku na Kickstarterze to polska gra planszowa - Tainted Grail: The Fall of Avalon

Patryk Purczyński, 02.01.2019 19:18 0

Awaken Realms po raz kolejny podbiło Kickstarter, przeprowadzając największą kampanię crowdfundingową 2018 roku na wspomnianej platformie.

Wiele gier wideo ma swój początek na Kickstarterze, ale żadna nie została sfinansowana w tak dużej kwocie, jak planszówka Tainted Grail: The Fall of Avalon od wrocławskiej ekipy Awaken Realms. Zbiórka, o której powodzeniu po minucie od startu kampanii pisaliśmy na początku grudnia, ostatecznie zakończyła się kwotą przekraczającą 6,25 mln dolarów. Co ciekawe, rodzime studio podjęło się zadania stworzenia cyfrowego odpowiednika swojego nowego planszówkowego dzieła. Jego premiera zaplanowana jest na ten sam okres, w którym powinien trafić do klientów pierwszy rzut gry - w sierpniu 2019 roku.

Swój sukces Awaken Realms w dużej mierze zawdzięcza renomie wypracowanej w planszówkowym światku. Zespół odpowiada za tak znakomite tytuły, jak adaptacja This War of Mine od 11 bit studios, wyjątkowo bogate w figurki, ale i posiadające różnorodne mechanizmy Lords of Hellas czy doskonała pozycja w świecie Obcego, Nemesis.

W Tainted Grail: The Fall of Avalon Awaken Realms bierze na warsztat mitologię celtycką i legendy arturiańskie, wtapiając ten obiecujący temat w grę przygodową przeznaczoną do zabawy w kooperacji. Połączone zostały tu aspekty przygody, przetrwania i eksploracji, a także walka i system dyplomatyczny. Kampania zostanie podzielona na 15 rozdziałów, a gra ma zaoferować prosty system zapisywania stanu rozgrywki. Więcej dowiecie się na Kickstarterze.

Warto również podkreślić, że na wspomnianej platformie planszówki cieszą się zdecydowanie większym wsparciem finansowym niż gry wideo. W 2017 roku na ten pierwszy cel przeznaczono ponad 137 milionów dolarów, na drugi zaś zaledwie 17,25 mln.

najnowsze