Felieton

Fallout 76 być może z mikrotransakcjami

Katarzyna Dąbkowska, 18 grudnia 2018 15:10 3

W plikach gry znaleziono ciekawe informacje.

Fallout 76 to niewątpliwie jeden z największych niewypałów ostatniego roku. Produkcję wciąż trawi masa błędów i sytuacji nie poprawiają nowe aktualizacje. Okazuje się, że Bethesda może przygotowywać sobie kolejny strzał w stopę. Tym razem, jak mówią nieoficjalne doniesienia, w grze mogą pojawić się płatne loot boxy, czy tez lunch boxy.

Użytkownicy znaleźli w plikach konfiguracyjnych gry wzmianki o wspomnianych lunch boxach. Z informacji wynika, że lunch boxy są oznaczone w plikach gry mianem ATX. Znaczy to, że mog a pojawić się na wirtualnych półkach sklepu w Fallout 76. Nie tak trudno się domyślić, że pewnie oferowałyby mniej więcej to samo, co loot boxy.

Aktualnie Bethesda nabrała wody w usta i nie chce komentować sprawy. Pojawiły się jednak głosy, że gra sprzedaje się tak źle, iż Bethesda chce za wszelką cenę odbić sobie koszta produkcji. Nie wiadomo jednak, czy na pewno takie opcje zostaną wprowadzone. Możliwe, że firma, widząc niezadowolenie użytkowników, wycofa się z tej decyzji w ostatniej chwili.

Mortal Kombat 11 z mikropłatnościami, ale bez loot boksów
Star Wars Jedi: Fallen Order bez mikrotransakcji. Użytkownicy Twittera są rozbawieni
Czy to koniec BioWare? UE przygląda się Valve! - GramTV News
Fani Fallouta 76 niezadowoleni z pomysłu dodania do gry przedmiotów pay-to-win
najnowsze

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.