News

Twórcy Fractured Space dołączają do Wargaming, by pracować nad nowym MMO

Małgorzata Trzyna, 28.11.2018 12:52 0

Nie ogłoszono, czym dokładnie będzie zajmować się Edge Case Games.

Wargaming ogłosił przejęcie Edge Case Games - twórców Fractured Space. Ekipa ta dołączy do Wargaming UK, by pracować nad niezapowiedzianym MMO. Zespół ten ma doświadczenie w pracach nad grami sieciowymi i free-to-play, które przyda się w pracach nad nowym tytułem.

- Wargaming i Edge Case Games szukali sposobu na nawiązanie współpracy od lat - powiedział Sean Decker, dyrektor produktu w Wielkiej Brytanii, w rozmowie z GamesIndustry.biz. - Edge Case Games ma wspaniałe doświadczenie, które pasuje do przyszłych planów Wargaming związanych z nowymi grami - doświadczenie w tworzeniu i utrzymywaniu gier free-to-play, MMO z pojazdami, przy wykorzystaniu technologii Unreal.

O nowej grze wiadomo niewiele - poza tym, że będzie to MMO oparte na modelu free-to-play. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że pojawią się w nim ciekawe maszyny bojowe. W rozmowie z MCVUK Decker wspomniał również, że Wargaming UK myśli nad trybem kooperacji i rozgrywką PvE, nie tylko PvP.

Fractured Space od Edge Case Games ukazało się w roku 2016. W październiku ogłoszono, że najnowsza aktualizacja - Infection - będzie już ostatnią, na razie wyłączenie serwerów nie jest planowane, choć raczej nie należy spodziewać się, że gra będzie działać jeszcze wiele lat.

najnowsze