Artifact skrytykowane za model "płać za wszystko" - Valve odpowiada na zastrzeżenia

Małgorzata Trzyna
2018/11/19 15:02
7
0

Wydatek 20 dolarów na podstawkę Artifact to zaledwie początek.

Artifact skrytykowane za model

Dziś startują publiczne beta-testy Artifact. Gdy przestała obowiązywać umowa poufności, gracze, którzy mieli już okazję sprawdzić grę podczas prywatnej bety, zaczęli dzielić się zastrzeżeniami - w szczególności do modelu płatności, który w skrócie można podsumować słowami "płać za wszystko". Na Reddicie wątek, w którym zachęcano do odwoływania przedpremierowych zamówień, błyskawicznie stał się najbardziej popularny. Okazało się, że najpierw trzeba wydać na podstawkę ze startowymi kartami 20 dolarów, za kolejne karty trzeba dalej płacić. 2 dolary kosztuje pakiet losowych kart, konkretne karty można sprzedać/kupić na rynku (część pieniędzy trafia do Valve), można też wygrywać karty w trybach, które wymagają wykorzystania płatnego biletu.

GramTV przedstawia:

Valve zdecydowało się odnieść do części zastrzeżeń: we wpisie na stronie playartifact.com ogłosiło, że zostanie dodana możliwość gry w Call to Arms Phantom Draft w turniejach tworzonych przez użytkowników oraz opcja Casual Phantom Draft, by poćwiczyć bez konieczności korzystania z płatnego biletu. Przed końcem bety zostanie także dodany system, dzięki któremu dodatkowe, niechciane karty będzie można rozbić i przekształcić je w bilety. Valve nie odniosło się do zarzutów dotyczących systemu wymiany kart ani trudności w wygrywaniu pakietów kart.

Komentarze
7
MisticGohan_MODED
Gramowicz
20/11/2018 23:49

Już od samego początku ten projekt walił totalnym gniotem... ale teraz to szczyt żenady xp

Moooras
Gramowicz
19/11/2018 22:47

Kupuję grę, przechodzę, odkładam, biorę jakąś następną. Karty? Płatności? Rynek? Co to kurła jest i po co to komu? Zaczynam czuć się jak jakiś gamingowy dinozaur...

wolff01
Gramowicz
19/11/2018 19:18

Dokładnie. Hearthstone z wszystkimi swoimi przywarami może być grany totalnie f2p. Dodatkowo darmowe misje solo (gdzie masz pełno kart), co chwila darmowe pakiety itd.
Trwa Wczytywanie