Felieton

Deltarune nie jest sequelem Undertale, gra jest jeszcze daleka od ukończenia

Małgorzata Trzyna, 03 listopada 2018 15:10 0

Twórca Deltarune rozwiewa wątpliwości.

Undertale miało proste założenia, lecz było najwyżej ocenioną grą w roku 2015. Na Halloween niespodziewanie otrzymaliśmy Deltarune (nazwa ta jest anagramem Undertale). Nie jest to jednak pełna gra, lecz zaledwie demo, na PC (Windows) i Mac. Nie jest to także sequel Undertale. Na TwitLonger Toby Fox postanowił nieco wyjaśnić, czym jest Deltarune.

- Powiem wprost, to, co tu widzicie, to nie jest świat Undertale. Świat Undertale i zakończenie są takie same, jakie pozostawiliście. Jeśli wszyscy w waszym zakończeniu byli szczęśliwi, ludzie w świecie Undertale nadal będą szczęśliwi. Nie martwcie się zatem o te postacie i ten świat. Pozostanie nietknięty. Powtórzę jeszcze raz, świat Deltarune jest inny. Inne postaci z innymi historiami życiowymi. Wydarzy się coś zupełnie nowego... Nie wiem, jak nazwać taki typ gry. Jest to gra, w którą możecie zagrać, jeśli ukończyliście Undertale - jeśli checie.

Twórca wyjaśnił również, że przygotowanie dema Deltarune zajęło kilka lat, natomiast przygotowanie całej gry - biorąc pod uwagę jej długość i ilość czasu, jaką Toby Fox chce jej poświęcić - jest w praktyce niemożliwe, chyba że uda się złożyć zespół. Jednak ponieważ ekipa jeszcze się nie zebrała, trudno oszacować, ile czasu będzie potrzeba na ukończenie prac.

Pierwszy rozdział Deltarune - następcy Undertale - wkrótce za darmo na Nintendo Switch
Undertale - mogliście o niej nie słyszeć, a to najwyżej oceniona gra tego roku
najnowsze