News

Assassin's Creed: Odyssey - fenomenalny easter egg prztyczkiem w nos EA

Patryk Purczyński, 11.10.2018 17:00 4

Mikropłatności w Star Wars: Battlefront II, choć zostały z gry całkowicie usunięte, do dziś kładą się cieniem na pierwotną decyzję o ich wprowadzeniu.

Ubisoft w Assassin's Creed: Odyssey postanowił subtelnie wbić szpilkę w działania, jakich w minionych miesiącach dopuściło się Electronic Arts. Pod koniec ubiegłego roku głośno zrobiło się o mikropłatnościach w Star Wars: Battlefront II. Kontrowersje były tak duże, że wydawca ostatecznie całkowicie z nich zrezygnował, ale niesmak pozostał. Spotęgowany on został dodatkowo wpisem w serwisie Reddit, który stał się legendą jako najniżej oceniony komentarz w historii. Rozpoczynał się on od słów: "Zamierzenie jest takie, by zaoferować graczom poczucie dumy i wolę rywalizacji z powodu odblokowania różnych bohaterów".

Właśnie do tego komentarza Ubisoft wyraźnie nawiązuje w Assassin's Creed: Odyssey. Aby odkryć easter egga, trzeba przystąpić do wykonania wyzwania Minotaura. Musi zostać ono poprzedzone wykonaniem trzech prób, za które główny bohater otrzyma specjalne żetony. Dwóch pierwszych właścicieli tych żetonów można przekupić, godząc się na zapłatę 1500 Drachm. Z trzecim tak łatwo nam już jednak nie pójdzie...

- Chcesz zapłacić za zwycięstwo? (w oryginale "pay to win", co jest nawiązaniem do niezbyt przychylnie ocenianych praktyk, dzięki którym przewagę nad innymi graczami w potyczkach sieciowych można zdobyć dzięki wydawaniu prawdziwych pieniędzy; takie rozwiązania są oczywiście stosowane powszechnie, ale dalsza część nawiązuje już bezpośrednio do SW: Battlefront II - przyp. red.) - Czyż nie jesteś wojowniczką? Gdzie twój honor? Gdzie poczucie dumy i wola rywalizacji?

Wspomnianą sekwencję można obejrzeć na kanale Ciekawostki ze świata gier na Youtubie.

najnowsze