News

Insurgency: Sandstorm otrzyma wsparcie dla modów po premierze

Małgorzata Trzyna, 17.09.2018 15:21 0

Chociaż premiera dopiero w grudniu, New World Interactive planuje, w jaki sposób wspierać grę później.

Insurgency: Sandstorm miało debiutować w tym tygodniu, ale na premierę poczekamy do grudnia. New World Interactive chce rozwiązać problemy, jakie pojawiły się podczas beta-testów i dopracować grę. Co dalej? Twórcy uprzednio ogłaszali, że znaczące DLC dla gry (mapy, broń) będą darmowe, gdyż nie chcą dzielić społeczności ani zapewniać niektórym graczom niesprawiedliwej przewagi. Z pomocą mikrotransakcji nie będzie można nawet kupić kredytów w grze. Może natomiast pojawić się możliwość odblokowania elementów kosmetycznych za prawdziwe pieniądze, dla graczy, którzy nie mogą lub nie chcą poświęcać czasu na żmudne zdobywanie waluty.

Teraz zespół podkreślił, że "zdecydowanie wierzy w mody" i dlatego gra otrzyma wsparcie dla modów po premierze. Gracze będą mogli korzystać z Warsztatu Steam oraz na początku prawdopodobnie tworzyć własne mapy. Później pojawi się wsparcie dla modów typu total conversion, możliwość zmiany zasad gry, możliwość podmiany broni, modeli postaci, pakietów audio itp.

Insurgency: Sandstorm ukaże się 12 grudnia na PC. Gra zmierza także na PS4 i Xboksa One - na konsolach pojawi się w przyszłym roku.

najnowsze