News

Premiera Battlefield V o miesiąc później niż pierwotnie planowano

Małgorzata Trzyna, 30.08.2018 15:29 9

Twórcy chcą dopracować grę po zebraniu opinii z otwartej bety i lepiej przygotować się do startu Tides of War.

Pierwotnie Battlefield V miał ukazać się 19 października tego roku, kilka dni po Call of Duty: Black Ops IV i kilka dni przed Red Dead Redemption 2. EA zdecydowało się jednak na przesunięcie premiery na 20 listopada 2018, a więc nie będziemy musieli bać się, że w październiku zabraknie czasu i funduszy na ogranie wszystkiego, co byśmy chcieli.

- Latem dziesiątki tysięcy graczy wypróbowało grę podczas zamkniętych testów alfa na E3 i Gamescomie, na obu targach zostaliśmy uhonorowani nagrodami za najlepszą grę wieloosobową - pisze Oskar Gabrielson, menadżer generalny w DICE. - Powiedzieliście nam, że dostrzegacie większe skupienie na rozgrywce drużynowej, że czujecie różnicę w systemie poruszania się żołnierzy, otrzymujemy także mnóstwo pozytywnych opinii dotyczących poprawionej obsługi broni. Zachęciliście nas także do wprowadzenia znaczących ulepszeń w podstawowych mechanikach, w tym dostosowania tempa rozgrywki, poprawienia widoczności żołnierzy i zredukowania konfliktów między graczami. Wiele z tych elementów zobaczycie podczas otwartej bety, która rozpocznie się 6 września. Wierzymy, że mamy jedną z najlepszych odsłon Battlefielda w historii. Jest to gra, która zaoferuje pełną emocji podróż w powracającym trybie single-player War Stories, wspaniałe doświadczenia w trybie wieloosobowym, battle royale, nową usługę stworzoną z myślą o społeczności - Tides of War - dzięki której weźmiecie udział w rozmaitych działaniach na frontach II wojny światowej. Otwarta beta tuż-tuż, nie możemy się doczekać, aż miliony z was dołączą do nas i wypróbują grę. Spodziewamy się także kolejnych opinii i dlatego przesuwamy datę premiery. Poświęcimy czas na dopracowanie rozgrywki i przygotujemy się dobrze do startu Tides of War, by wykorzystać jego pełen potencjał.

Niedawno EA przyznało, że liczba zamówień przedpremierowych Battlefielda V rozczarowuje, ale sytuację powinno poprawić mocne wspieranie tytułu po premierze.

najnowsze