News

Blizzard usuwa loot boxy z gier, ale tylko w Belgii

Katarzyna Dąbkowska, 28.08.2018 09:54 2

Blizzard dostosowuje się do regulacji i usuwa skrzynki z gier... ale nie do końca.

Blizzard ma nie lada problem w Belgii. Tamtejsza komisja do spraw gier potwierdziła, że płatne loot boksy to gry hazardowe, więc studio zdecydowało, że po prostu usunie ten element ze swoich produkcji. Tak o sprawie napisano w oficjalnym oświadczeniu:

W kwietniu 2018 r. belgijska komisja ds. gier opublikowała raport zatwierdzony przez belgijskie Ministerstwo Sprawiedliwości, w którym stwierdzono, że płatne loot boksy w Overwatch są uważane za gry hazardowe zgodnie z lokalnym prawem. Podczas gdy my w Blizzardzie byliśmy zaskoczeni tym wnioskiem i nie podzielamy tej samej opinii, postanowiliśmy zastosować się do interpretacji prawa belgijskiego. W rezultacie nie mamy wyboru i musimy wdrożyć środki, które zapobiegną kupowaniu w grze Overwatch i Heroes of the Storm loot boksów i skrzyń poprzez prawdziwe pieniądze na terenie Belgii.

Są również lepsze wieści – Blizzard powiadomił również, że najnowszy dodatek do World of Warcraft, Battle of Azeroth, jest najlepiej jak dotąd sprzedającym się DLC do gry. Twórcy poinformowali, że w dniu premiery sprzedało się łącznie 3,4 mln kopii tego rozszerzenia. W przypadku poprzedniego dodatku było to 3,3 mln egzemplarzy.

najnowsze