Felieton

The Elder Scrolls: Legends trafi jedynie na konsole wspierające cross-play

LM, 13 sierpnia 2018 17:50 1

Drobna aluzja do polityki Sony?

Podczas QuakeCon 2018 firma Bethesda Softworks zapowiedziała dodatek do swojej karcianki w uniwersum The Elder Scrolls – Legends, ale okazuje się, że to nie jedyne nowinki dotyczące rzeczonego tytułu. Jak wiemy, gra dostępna jest na razie jedynie na systemach mobilnych i komputerach osobistych, ale w przyszłym roku ma trafić także na konsole. Które? To w dużej mierze zależy od polityki producentów sprzętu.

W rozmowie z redakcją serwisu Game Informer Pete Hines zapowiedział, że The Elder Scrolls: Legends skonstruowane jest z myślą o rozgrywce między platformowej i gra z pewnością ominie konsole, które nie będą oferować tej funkcji. Hines nie odwołał się bezpośrednio do japońskiego giganta, ale jak wiemy, zarówno Microsoft, jak i Nintendo są otwarte na rozgrywkę cross-play z PC czy innymi platformami sprzętowymi. Przedstawiciel Bethesdy przyznał przy tym, że sprawa dotyczy karcianki, więc linia obrony odwołująca się do wydajności rozgrywki czy kontroli serwerów zupełnie nie ma tutaj racji bytu – jednym słowem cross-play albo brak portu.

The Elder Scrolls: Legends zadebiutowało w grudniu minionego roku. Tytuł dostępny jest na PC Steam i Bethesda.net oraz systemach mobilnych iOS i Android.

Cuphead — przerywniki filmowe i polska wersja językowa w najnowszej aktualizacji gry
Rune ominie katalog wczesnego dostępu - premiera jeszcze w tym roku
The Surge 2 będzie dłuższe od pierwowzoru
Two Worlds II z finalnym rozszerzeniem jeszcze w tym roku - pierwsze konkrety DLC Shattered Embrace
najnowsze