The Elder Scrolls: Legends trafi jedynie na konsole wspierające cross-play

LM
2018/08/13 17:50
1
0

Drobna aluzja do polityki Sony?

The Elder Scrolls: Legends trafi jedynie na konsole wspierające cross-play

Podczas QuakeCon 2018 firma Bethesda Softworks zapowiedziała dodatek do swojej karcianki w uniwersum The Elder Scrolls – Legends, ale okazuje się, że to nie jedyne nowinki dotyczące rzeczonego tytułu. Jak wiemy, gra dostępna jest na razie jedynie na systemach mobilnych i komputerach osobistych, ale w przyszłym roku ma trafić także na konsole. Które? To w dużej mierze zależy od polityki producentów sprzętu.

W rozmowie z redakcją serwisu Game Informer Pete Hines zapowiedział, że The Elder Scrolls: Legends skonstruowane jest z myślą o rozgrywce między platformowej i gra z pewnością ominie konsole, które nie będą oferować tej funkcji. Hines nie odwołał się bezpośrednio do japońskiego giganta, ale jak wiemy, zarówno Microsoft, jak i Nintendo są otwarte na rozgrywkę cross-play z PC czy innymi platformami sprzętowymi. Przedstawiciel Bethesdy przyznał przy tym, że sprawa dotyczy karcianki, więc linia obrony odwołująca się do wydajności rozgrywki czy kontroli serwerów zupełnie nie ma tutaj racji bytu – jednym słowem cross-play albo brak portu.

GramTV przedstawia:

The Elder Scrolls: Legends zadebiutowało w grudniu minionego roku. Tytuł dostępny jest na PC Steam i Bethesda.net oraz systemach mobilnych iOS i Android.

Komentarze
1
ZubenPL
Gramowicz
13/08/2018 21:27

Tylko redzi są tak głupi by karcianke wydawać na konsolach zamiast na urządzeniach mobilnych.