Felieton

Twórcy League of Legends pracują nad kilkoma dużymi projektami

Małgorzata Trzyna, 03 sierpnia 2018 15:14 0

Riot "chce wydawać co dekadę kilka dużych gier".

Jeden z założycieli Riot Games, Marc Merrill, w rozmowie z Variety przyznał, że firma zajmuje się różnymi pomysłami na gry, jednak nie wyjawił, na czym owe gry miałyby polegać.

- Rzeczywistość wygląda tak, że w Riot zagłębialiśmy się w wiele różnych gier. Mamy sporo zespołów RND sprawdzających różne możliwości, które powinny spodobać się graczom. (...) Pracowaliśmy przez bardzo długi czas nad bardzo wieloma rzeczami. Nie ma też imperatywu, że robimy rzeczy wyłącznie w uniwersum League of Legends. Powinniśmy tworzyć gry które spodobają się pewnym odbiorcom, skupić się na rozgrywce i je następnie wspierać. Tak jak z League of Legends, nie zamierzamy próbować zadowolić wszystkich ani nawet skupiać się na rynku masowym. League of Legends także traktujemy jako niszową produkcję. Jest mnóstwo gier, które ludzie kupują w App Store, na Steam, na konsolach. To rodzi wiele interesujących pytań i wyzwań, ale skupiamy się na tym, co będzie warte poświęcenia czyjegoś czasu. Jest tylko jeden typ gier, które chcemy tworzyć: gry długowieczne - warte spędzania w nich czasu.

Merrill dodał, że w Riot Games pracuje obecnie ok. 2500 osób, ale nie powiedział, ilu z nich pracuje nad nowymi grami, a ilu wspiera League of Legends. Prace nad nowymi tytułami nie wpłyną jednak na wsparcie dla LoL, gdyż ze względu na zobowiązania wobec fanów utalentowani ludzie nie są rozsyłani do innych zespołów.

O tym, że Riot Games chce, by "s" w nazwie wreszcie miało znaczenie, pisaliśmy także w ubiegłym roku, gdy Marc Merrill i Brandon Beck zrezygnowali z ról menadżerskich, by skupić się na tworzeniu gier.

343 Industries, Riot Games i UCF z akcją dla niepełnosprawnych dzieciaków - te protezy zachwycają
League of Legends w przyszłym roku już bez wsparcia dla Windows XP i Vista
LOL - COO Riot Games pierdział na pracowników - jest na przymusowym zwolnieniu
PUBG i Fortnite na celowniku Chińskiej Komisji Etyki
najnowsze