Informacje

Guerrilla Games się rozrasta; kolejne gry nadejdą szybciej niż Horizon: Zero Dawn

...

Niewątpliwy sukces Horizon: Zero Dawn ma swoje przełożenie na strukturę Guerrilla Games. Studio zatrudnia więcej osób i podkręca tempo produkcji gier.

Guerrilla Games się rozrasta; kolejne gry nadejdą szybciej niż Horizon: Zero Dawn - obrazek 1

Z 250 do 400 ma się zwiększyć liczba osób zatrudnionych w Guerrilla Games. - Nad Horizon: Zero Dawn pracowaliśmy przez sześć i pół roku, co jest wyjątkowe. Chcemy wypuszczać gry w dwa lub trzy lata, zarówno nowe tytuły jak i gry bazujące na już istniejących markach - mówi dyrektor wykonawczy studia Hermen Hulst na łamach holenderskiego Het Parool.

Wraz z planowanym rozrostem wiąże się też przeprowadzka. Nową siedzibę Guerrilla Games od przyszłego roku stanowić będzie kompleks o powierzchni 7300 metrów kwadratowych. - Szukałem takiej przestrzeni przez trzy lub cztery lata - oznajmia Hulst. - W Amsterdamie znalezienie czegoś takiego graniczy z cudem - dodaje. Zapewnia również, że przez najbliższą dekadę władze i pracownicy studia nie będą musieli się już martwić o lokalizację.

Horizon: Zero Dawn zostało wydane w pierwszym kwartale 2017 roku. W pierwszą rocznicę premiery gry twórcy udostępnili zbiór interesujących statystyk.

Guerrilla Games się rozrasta; kolejne gry nadejdą szybciej niż Horizon: Zero Dawn - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?