Dyrektor kreatywny BioWare odchodzi z firmy po 22 latach pracy

Katarzyna Dąbkowska
2018/07/14 16:02

James Ohlen ma już dość tej branży.

Dyrektor kreatywny BioWare odchodzi z firmy po 22 latach pracy

W BioWare nie dzieje się najlepiej. Od jakiegoś czasu nieoficjalnie mówi się, że Anthem to ostatnia szansa tego studia. Jeśli się nie uda, może się to zakończyć całkowitą restrukturyzacją firmy, czego pracownicy chcą uniknąć za wszelką cenę. Z pokładu uciekł już dwukrotnie Drew Karpyshyn. Teraz z firmy zniknie również James Ohlen.

James Ohlen pracował w BioWare jako dyrektor kreatywny. W firmie spędził łącznie kawał swojego życia, bo aż 22 lata. Jako powód odejścia podaje to, że chce się w końcu wyrwać z tej branży i popracować nad czymś mniejszym i nieco bardziej personalnym.

Ohlen pracował przy takich projektach jak Star Wars: Knights of the old Republic, Dragon Age: Początek, Anthem czy Neverwinter Nights.

GramTV przedstawia:

Komentarze
10
dariuszp
Gramowicz
15/07/2018 13:46

Fakt że zrobienie gry AA jest dziś niesamowicie drogie. Z tego powodu faile są niesamowicie kosztowne.

Dlatego dziś duże studia zwyczajnie używają pomysły z rynku indie które się sprawdziły. Battlefield Royale jest tego świetnym przykładem. Duży sukces i już mamy Epic Game I Activision które chcą swój kawałek tortu. Teraz EA zapowiedziała ten tryb w BF 5.

Usunięty
Usunięty
15/07/2018 13:02

Po 22 latach pracy to ja bym odszedł z każdej firmy, tyle lat te same mordy oglądać?

Usunięty
Usunięty
15/07/2018 11:24

I tak jestem zdziwiony że ktoś tam jeszcze ze starej ekipy został, cała reszta się porozchodziła się już dawno do Obsidianu, inXile i innych developerach robiących gry z pasją i ambicją.
Trwa Wczytywanie