News

Jego syn wydał w Fortnite prawie 700 funtów. Teraz ostrzega innych rodziców

Katarzyna Dąbkowska, 24.06.2018 11:33 9

Steve Harrison będzie musiał zapłacić ogromny rachunek.

Fortnite: Battle Royale to gra, która przyciąga miliony użytkowników na całym świecie. Produkcja jest dostępna do pobrania za darmo, jednak można w niej zakupić wiele przedmiotów kosmetycznych w ramach mikropłatności. Jak wiele? O tym przekonał się pewien ojciec, którego syn wydał na dodatki w Fortnite prawie 700 funtów jedynie w trzy dni.

Steve Harrison z Wielkiej Brytanii kupił synowi Xboksa w ramach prezentu na urodziny. Tyler, bo tak ma na imię jego 12-letni syn, bardzo szybko zaczął grać w Fortnite. Okazało się, że ojciec Tylera podpiął kartę do konta używanego przez syna, a ten zaczął masowo wykupywać dodatki w grze generując rachunek na 691 funtów (ok. 3400 zł) jedynie w trzy dni. Po otrzymaniu rachunku zgłosił się do banku Natwest, który, jak stwierdził, nie może zrobić nic w tej sytuacji, bo karta kredytowa w tej sytuacji została użyta zgodnie z zasadami.

Steve postanowił nagłośnić sprawę, aby ostrzec innych rodziców. Nie wiadomo, jaka kara spotkała Tylera. Miejmy jednak nadzieję, że tato nie wyśle go do nowej placówki leczenia uzależnień od gier.

najnowsze

Disco Elysium zmierza na konsolę Nintendo Switch

Twórcy ze studia ZA/UM nie zamierzają spocząć na laurach – gra Disco Elysium zmierza bowiem na łącznie trzy konsole. Prócz PS4 i XONE, pojawi się także na Switchu!