Informacje

Były prezes i założyciel Telltale Games pozywa firmę

... Katarzyna Dąbkowska

Kevin Bruner miał stracić wiele pieniędzy na akcjach.

Były prezes i założyciel Telltale Games pozywa firmę - obrazek 1

Telltale Games kilkukrotnie zmieniało prezesów w ciągu ostatnich kilku lat. W zeszłym roku Pete Hawley zastąpił na tym stanowisku Dana Connorsa, który przejął obowiązki prezesa dwa lata wcześniej. Przed nim stanowisko to obejmował Kevin Bruner, który był jednocześnie jednym z założycieli firmy. I to on właśnie postanowił pozwać Telltale Games.

Za co? Jak twierdzi, Telltale Games winne jest stratom finansowym, które poniósł w wyniku sprzedaży akcji firmy. Bruner twierdzi, że firma była zobowiązana umową do udzielania wsparcia informacyjnego, ponieważ przygotowywał się do sprzedaży swoich udziałów. Mówi też, że Telltale Games urwało z nim kontakt, właśnie gdy przygotowywał się do pozbycia się tych akcji. Zgodnie z pozwem "efektem usunięcia Brunera z zarządu był fakt, że Bruner został pozbawiony istotnych informacji na temat zarządzania i finansowego stanu Telltale oraz wartości jego udziałów".

Według Telltale, firma pracuje teraz nad odwróceniem problemów, którego doświadczyła pod rządami Brunera. Przedstawiciel firmy powiedział, że aktualnie nie chce ona komentować tego tematu, ponieważ trwa postępowanie w tej sprawie.

Były prezes i założyciel Telltale Games pozywa firmę - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?