Felieton

E3 2018: Twórcy Cyberpunk 2077 krótko o decyzjach związanych z widokiem FPP

Katarzyna Dąbkowska, 14 czerwca 2018 17:28 43

CD Projekt RED chce, abyśmy weszli w głowę głównego bohatera podczas rozgrywki.

Podczas konferencji Microsoftu mogliśmy w końcu zobaczyć nowy zwiastun Cyberpunk 2077, czyli najnowszej gry CD Projekt RED. Twórcy ujawnili już sporo szczegółów na temat rozgrywki. Mogliśmy się dowiedzieć między innymi, że będzie to dojrzałe doświadczenie dla dojrzałych odbiorców, a V to imię głównego bohatera w grze. Polskie studio potwierdziło też, że będzie to gra z widokiem FPP, a teraz Patrick Mills tłumaczy decyzje w związku z tym tematem.

- W Wiedźminie 3 grasz Geraltem i oglądasz Geralta. Kontrolujesz Geralta. On jest tu postacią, prawda? Jest kimś, kto już istnieje. W tej grze chcieliśmy postawić cię w butach głównego bohatera i ciele kontrolowanej postaci, więc czujesz, że to twoja postać. Widok FPP był jednym ze sposobów, aby to zrobić. Możemy zrobić pewne rzeczy w związku ze środowiskiem z perspektywy pierwszej osoby, których nie bylibyśmy w stanie zrobić z poziomu widoku trzeciej osoby.

Cyberpunk 2077 zmierza na PC, PlayStation 4 i Xboksa One. Nadal nie ma choćby przybliżonego terminu wydania. Twórcy powiadomili także, że Wiedźmin 3 także był przydatny w projektowaniu gry.

Cyberpunk 2077 ekskluzywny dla Epic Games Store? CD Projekt Red uspokaja
Metro Exodus nie dla Steam! Anthem z problemami. CD Projekt Red traci dyrektora kreatywnego - GramTV News
Cyberpunk 2077 - CD Projekt Red komentuje odejście dyrektora kreatywnego do Blizzarda
Cyberpunk 2077 - jeden z twórców wypowiedział się o typach broni
najnowsze