News

2K wyłączy niektóre funkcjonalności sieciowe Evolve

Katarzyna Dąbkowska, 02.06.2018 09:28 3

Czy ktokolwiek w to jeszcze w gra?

Evolve od Turtle Rock Studios i 2K Games nie spotkało się z tak ciepłym przyjęciem jak poprzednie tytuły studia (Left 4 Dead, Left 4 Dead 2) i sam fakt, że trzy lata po premierze ktokolwiek o nim pamiętał było dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Niestety, 2K Games przypomniało sobie o tej grze jedynie po to, aby powiedzieć jakie usługi sieciowe przestaną w niej działać.

2K Games poinformowało, że za około trzy miesiące przestaną działać serwery dedykowane, nie zagramy już w rankingowy tryb Hunt, wypadną rankingi graczy, a dodatkowo wyączony zostanie wewnątrzgrowy sklep. Działające w modelu F2P Evolve Stage 2 nie będzie już dostępne do pobrania, a sam tytuł przestanie funkcjonować.

Nie jest na szczęście tak, że wszystko w grze przestanie działać. Wersja konsolowa oraz Legacy Evolve na PC (czyli płatne wydanie) wciąż będą funkcjonować, da się nawet pograć po sieci, ale jedynie w te tryby, które opierają się na połączeniu peer to peer między graczami. Nikt chyba jednak nie będzie tęsknił za tą produkcją, co?

najnowsze

Overwatch z funkcją replay

Gracze będą mogli odtwarzać przebieg 10 ostatnich meczów z perspektywy dowolnej postaci.