Felieton

2K wyłączy niektóre funkcjonalności sieciowe Evolve

Katarzyna Dąbkowska, 02 czerwca 2018 09:28 3

Czy ktokolwiek w to jeszcze w gra?

Evolve od Turtle Rock Studios i 2K Games nie spotkało się z tak ciepłym przyjęciem jak poprzednie tytuły studia (Left 4 Dead, Left 4 Dead 2) i sam fakt, że trzy lata po premierze ktokolwiek o nim pamiętał było dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Niestety, 2K Games przypomniało sobie o tej grze jedynie po to, aby powiedzieć jakie usługi sieciowe przestaną w niej działać.

2K Games poinformowało, że za około trzy miesiące przestaną działać serwery dedykowane, nie zagramy już w rankingowy tryb Hunt, wypadną rankingi graczy, a dodatkowo wyączony zostanie wewnątrzgrowy sklep. Działające w modelu F2P Evolve Stage 2 nie będzie już dostępne do pobrania, a sam tytuł przestanie funkcjonować.

Nie jest na szczęście tak, że wszystko w grze przestanie działać. Wersja konsolowa oraz Legacy Evolve na PC (czyli płatne wydanie) wciąż będą funkcjonować, da się nawet pograć po sieci, ale jedynie w te tryby, które opierają się na połączeniu peer to peer między graczami. Nikt chyba jednak nie będzie tęsknił za tą produkcją, co?

Twórcy Left 4 Dead i Evolve zapowiadają Back 4 Blood
Gearbox sugeruje zapowiedź Borderlands 3 na zbliżającym się PAX East
Civilization VI do wypróbowania za darmo na Steam
Take-Two otwiera nowe studio. Michael Condrey na czele
najnowsze

Rozpoczęto prace nad Kenshi 2

W Kenshi 2 przeniesiemy się o 1000 lat wstecz w porównaniu z wydarzeniami z "jedynki" - do czasów Starego Imperium.