News

Borderlands: GOTY szykowane na obecną generację

Patryk Purczyński, 31.05.2018 17:54 0

Zgodnie z dewizą "lepiej późno niż wcale", Borderlands prawdopodobnie trafi na konsole obecnej generacji. Nie wiadomo tylko czy przejdzie lifting.

Koreańska organizacja nadająca grom oznaczenia wiekowe ma w swojej bazie Borderlands: Game of the Year. Nie byłoby w tym nic dziwnego (wszak produkcja Gearbox Software ukazała się w edycji GOTY ukazała się w 2010 roku na pecetach, Xboksie 360 i PlayStation 3) gdyby nie fakt, że zostały jej przypisane platformy PC, PS4 i XOne. Wygląda więc na to, że przebój sprzed blisko dziewięciu lat wreszcie doczeka się premiery na konsolach obecnej generacji.

Nie jest natomiast jasne, czy Borderlands przed tym, jak trafi na PlayStation 4 i Xboksa One, zostanie dostosowane do współczesnych standardów. Poprawa jakości tekstur i wyższa rozdzielczość stanowią standard przy zabiegach polegających na przenoszeniu starszych tytułów na wspomniane konsole. Dopóki jednak Take-Two nie ogłosi tego oficjalnie, szczegóły muszą pozostać w sferze domysłów.

Już wcześniej przedstawiciele Gearbox Software ogłosili, że Borderlands 3 nie zostanie pokazane na E3 2018. Będziemy musieli się zatem zadowolić ewentualnym ogłoszeniem wspomnianej edycji GOTY.

najnowsze