News

Indivisible ukaże się dopiero w 2019 roku

Małgorzata Trzyna, 17.05.2018 15:24 0

Lab Zero Games przeprasza za opóźnienie.

Indivisible - nowa gra Lab Zero (ekipy znanej jako twórcy Skullgirls) zostało zapowiedziane jeszcze w 2015 roku. Gra została sfinansowana dzięki kampanii na Indiegogo. Premierę przewidywano na jesień 2018, ale twórcy uznali, że potrzebują więcej czasu.

- Indivisible zostało opóźnione do pierwszej połowy 2019 roku. Choć zrobiliśmy wszystko, by do tego nie dopuścić, rzeczywistość wygląda tak, że Indivisible rozrosło się do znacznie większych rozmiarów niż przewidywaliśmy w roku 2015. Do podjęcia decyzji o opóźnieniu skłoniło nas kilka przyczyn, ale głównym problemem jest spora liczba assetów i czas potrzebny na ich przygotowanie, w takiej jakości, jakiej oczekujecie po grze Lab Zero.

- Nie była to łatwa decyzja, nie podjęliśmy jej sami. Więcej czasu na ukończenie gry oznacza także, że potrzebujemy więcej funduszy. Na szczęście 505 Games było uprzejme pokryć większość kosztów, resztę pokryje Lab Zero, wykorzystując zyski ze Skullgirls.

Lab Zero podkreśliło, że zatrudniło nowego głównego projektanta poziomów i głównego scenarzystę, by dotrzymać nowego terminu. Twórcy podkreślają, że nie wycięli niczego z zawartości, którą obiecali, gdyż struktura gry i fabuła sprawia, że żadnego poziomu nie da się po prostu wyrzucić, by nieco odchudzić projekt.

najnowsze