Informacje

Battlefield 5 i Anthem nie powtórzą błędów Star Wars: Battlefront II

...

EA zapewnia, że wnioski z poważnej wpadki w Battlefroncie II zostały wyciągnięte i kolejne przeboje z katalogu firmy nie ucierpią w podobny sposób.

Battlefield 5 i Anthem nie powtórzą błędów Star Wars: Battlefront II - obrazek 1

- Jako firma poczyniliśmy znaczące kroki w ocenianiu i zrozumieniu mechanizmów związanych z monetyzacją, skrzyniami z losową zawartością i innymi rzeczami, które występują w naszych grach, jeszcze zanim te trafią na rynek - deklaruje Patrick Soderlund, nadzorujący studia należące do Electronic Arts. Końcówka ubiegłego roku upłynęła pod znakiem kontrowersji związanych z mikropłatnościami w Star Wars: Battlefront II. Przedstawiciel EA przekonuje, że lekcja po wpadce z gwiezdnowojenną produkcją studia DICE została odrobiona.

- W przypadku nadchodzących gier, jak Battlefield czy Anthem, gracze dali nam jasno do zrozumienia, że nie możemy sobie pozwolić na podobne błędy. I nie zrobimy tego - zapewnia. Jednocześnie wprost przyznaje, że w Battlefroncie II popełnione zostały rażące przewinienia. - W ich rezultacie musieliśmy podjąć bardzo szybkie i drastyczne akcje, polegające na wyłączeniu wszystkiego. Od tamtego czasu pracowaliśmy nad ponownym zaprojektowaniem systemu rozwoju - przypomina Soderlund.

- Ludzie zdają się doceniać to, co zrobiliśmy. Gracze powracają, a my widzimy większe zaangażowanie odzwierciedlane w liczbach. Ludzie najwidoczniej oceniają naszą pracę pozytywnie. Musimy być jednak bardzo ostrożni jeśli chodzi o wyciąganie wniosków na potrzeby następnych tytułów - dodaje przedstawiciel Electronic Arts.

Battlefield 5 i Anthem nie powtórzą błędów Star Wars: Battlefront II - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?