Wiedźmin - Andrzej Sapkowski jednak pomoże przy produkcji serialu?

Katarzyna Dąbkowska, 15 kwietnia 2018 10:36 20

Pisarz spotkał się z Lauren S. Hissrich.

Jakiś czas temu pojawiły się informacje o tym, że Netflix planuje stworzenie serialu na podstawie przygód Geralta z Rivii. Bardzo szybko ujawniono, że showrunnerem produkcji będzie Lauren Schmidt Hissrich. To ona będzie odpowiadała za całość projektu oraz za scenariusz. Od kilku dni Hissrich przebywa w Polsce, gdzie poszukuje inspiracji. Choć Andrzej Sapkowski stwierdził, że nie będzie brał udziału w tworzeniu serialu Wiedźmin, to można go zobaczyć na zdjęciach, na których pozuje z Lauren i napojami wyskokowymi.

Nie wiadomo dokładnie, na czym dokładnie skupiało się spotkanie. Nie wiadomo też, czy jednak Sapkowski będzie miał udział w projekcie. Na początku zapowiadano oficjalnie, że pisarz faktycznie będzie konsultantem, jednak po jakimś czasie wyparł się tych wiadomości.

Wiadomo za to, że Hissrich w poszukiwaniu inspiracji zwiedziła Łódź, Kraków, Warszawę, a także Rabsztyn i polskie wsie. Nie wiadomo za to, czy wyjazd był owocny. Na chwilę obecną wiemy jedynie, że scenariusz do pierwszego odcinka serialu został już zakończony.

Wiedźmin przeniesie się na rajskie wyspy
Netflix - największym rywalem platformy jest nie HBO czy Amazon, a... Fortnite
Wilczy towarzysz dla Geralta w modyfikacji do Wiedźmina 3
Wiedźmin 3: Dziki Gon – najnowsza modyfikacja zmienia wygląd potworów
najnowsze