Wiedźmin - Andrzej Sapkowski jednak pomoże przy produkcji serialu?

Katarzyna Dąbkowska, 15 kwietnia 2018 10:36 20

Pisarz spotkał się z Lauren S. Hissrich.

Jakiś czas temu pojawiły się informacje o tym, że Netflix planuje stworzenie serialu na podstawie przygód Geralta z Rivii. Bardzo szybko ujawniono, że showrunnerem produkcji będzie Lauren Schmidt Hissrich. To ona będzie odpowiadała za całość projektu oraz za scenariusz. Od kilku dni Hissrich przebywa w Polsce, gdzie poszukuje inspiracji. Choć Andrzej Sapkowski stwierdził, że nie będzie brał udziału w tworzeniu serialu Wiedźmin, to można go zobaczyć na zdjęciach, na których pozuje z Lauren i napojami wyskokowymi.

Nie wiadomo dokładnie, na czym dokładnie skupiało się spotkanie. Nie wiadomo też, czy jednak Sapkowski będzie miał udział w projekcie. Na początku zapowiadano oficjalnie, że pisarz faktycznie będzie konsultantem, jednak po jakimś czasie wyparł się tych wiadomości.

Wiadomo za to, że Hissrich w poszukiwaniu inspiracji zwiedziła Łódź, Kraków, Warszawę, a także Rabsztyn i polskie wsie. Nie wiadomo za to, czy wyjazd był owocny. Na chwilę obecną wiemy jedynie, że scenariusz do pierwszego odcinka serialu został już zakończony.

Zapomnij o bezwartościowych trofeach potworów w Wiedźminie 3
Twórcy Wiedźmina 3 obawiali się, że gra będzie porażką
Wiedźmin - ujawniono dwa screenshoty z 2002 roku!
Netflix wyprodukuje animowaną adaptację gry Dragon’s Dogma
najnowsze