Informacje

Drew Karpyshyn odchodzi z BioWare. Znowu

... Katarzyna Dąbkowska

Zajmie się innymi projektami. Zostanie też freelancerem.

Drew Karpyshyn odchodzi z BioWare. Znowu - obrazek 1

Drew Karpyshyn pojawia się i znika. A przynajmniej jest tak w BioWare. Twórca zajmował się takimi produkcjami jak Mass Effect (pierwsza i druga część), Baldur's Gate II: Cienie Amn, Neverwinter Nights, Jade Empire, Knights of the Old Republic czy Star Wars: The Old Republic Online MMO. W lutym 2012 roku potwierdził jednak, że rzuca branżę i odchodzi z BioWare. Długo nie wytrzymał, bo po trzech latach wrócił do firmy. Okazuje się, iż niedługo zagrzeje tam miejsce, bo właśnie powiadomił, że z BioWare odchodzi.

Powód? Jak sam napisał – zajmuje się aktualnie innymi projektami, w tym między innymi powieścią graficzną. Będzie również freelancerem. Nie potwierdził jednak, przy jakich dokładnie będzie pracował projektach.

Co z samym Anthem, przy którym do tej pory pracował? Tego nie wiadomo. Gra ma pojawić się dopiero w 2019 roku i ma być ostatnią szansą BioWare. Jak bowiem pamiętamy, Mass Effect: Andromeda okazało się klapą. Jeśli zatem Anthem okaże się niewypałem, firmę czeka podobno restrukturyzacja, czego BioWare chce za wszelką cenę uniknąć.

Drew Karpyshyn odchodzi z BioWare. Znowu - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?