News

World of Tanks otrzyma niebawem największą aktualizację technologiczną od premiery gry

Małgorzata Trzyna, 02.03.2018 13:59 0

Fani mogą już teraz przetestować swój komputer i dołączyć do beta-testów.

O nadchodzącej aktualizacji World of Tanks 1.0 Wargaming informowało już w grudniu. Jest to największa i najważniejsza aktualizacja technologiczna, która zostanie udostępniona jeszcze w tym miesiącu. World of Tanks 1.0 będzie napędzane przez nowy silnik graficzny Core, nad którym studio pracowało od 4 lat. W grze zostaną wykorzystane najnowsze efekty przetwarzania i renderowania grafiki, m.in.:

  • Zaawansowane oświetlenie (technologia globalnej iluminacji, która wiernie symuluje jak efekty świetlne odbijają się i załamują się w zależności od powierzchni, na którą padają)
  • Zmodernizowany teren (rozległe obszary, realistyczne tekstury, deformacje i efekty przemoczenia)
  • Responsywna woda (całkowicie nowy sposób renderowania wody, odkształcenia piany morskiej i efekty podwodne)
  • Różnorodna flora wolumetryczna (szczególne efekty interakcji między pojazdami i roślinami oraz transmisja światła),
  • Fotorealistyczne skyboxy i ruchome chmury nadają obiektom bardziej dynamicznego charakteru
  • Udoskonalone dynamiczne cienie (technologia Adaptive Shadow Maps)
  • Zniszczenia obiektów (technologia Havok)
  • Różnorodność nowych i ulepszonych efektów przetwarzania końcowego (Bloom, promienie bogów, aberracja chromatyczna i odbicie przestrzeni ekranu).

Twórcy zapewniają również, że zadbali o optymalizację i zbudowali silnik Core w taki sposób, by na mniej wydajnych komputerach gra działała lepiej niż obecnie.

Jeśli chcielibyście przetestować swój komputer pod kątem nowej grafiki, dźwięku i muzyki, zajrzyjcie na wotencore.net, gdzie znajdziecie samodzielny program enCore, który pozwala na przeprowadzenie trzyminutowego testu. W programie można wybrać jakość grafiki spośród 3 ustawień, określić rozdzielczość i wybrać rodzaj antyaliasingu. Podczas testu można nie tylko przekonać się, jak będzie wyglądać gra po aktualizacji 1.0, ale też uzyskać informacje, na jakich detalach najlepiej grać, wraz z wynikiem punktowym. Wargaming zaprasza także do udziału w beta-testach World of Tanks 1.0.

najnowsze