Informacje

Sniper Ghost Warrior 3 - porażka gry winą testerów?

... Katarzyna Dąbkowska

Tak twierdzi Marek Tymiński, prezes CI Games.

Sniper Ghost Warrior 3 - porażka  gry winą testerów? - obrazek 1

Nie jest tajemnicą, że Sniper: Ghost Warrior 3 nie był najlepszą grą CI Games. Ostatnio potwierdzono dodatkowo, że ekipa firmy znacznie się uszczupliła. Nad kolejnym projektem pracuje aktualnie jedynie 30 osób. Co było powodem porażki „trójki”? Na to pytanie postanowił odpowiedzieć sam Marek Tymiński w sesji Q&A, która odbyła się w serwisie Strefa Inwestorów (pisownia oryginalna):

Jaco: Czy ma Pan świadomość, że wydanie SGW3 w delikatnie rzecz ujmując niedopracowanej wersji skutkowało gorszym niż zakładano wynikiem finansowym? Skąd pośpiech z wydaniem gry, która po wydaniu wszystkich poprawek jest dużo lepsza? Reasumując, czy nie można było przesunąć premiery o pół roku do roku?

Marek Tymiński: Zarząd podjął decyzję o wydaniu gry w terminie koniec kwietnia 2017 na podstawie błędnych informacji pochodzących z wewnętrznego działu QA. Jednocześnie nie mieliśmy presji, ani finansowej ani od inwestorów, aby wydać grę w tym terminie i z tej perspektywy mogliśmy przesunąć premierę gry o kolejne miesiące. Wyciągnęliśmy wnioski jak usprawnić proces dopuszczenia gry do jej wydania i tego typu sytuacja się już więcej nie powtórzy.

Obserwator: Gdyby mógł Pan wysłać jeden sms Markowi Tymińskiemu dokładnie rok temu, to co by to było?

MT: Mimo, że masz zaufanie do swojego działu QA, ostatecznie przed premierą sprawdź szczegółowo grę przez zewnętrzny zespół QA.

Podczas sesji Tymiński przyznał, że SGW3 nie osiągnął celów sprzedażowych, które ekipa postawiła przed grą. Dodał również, iż nie wyklucza, że w przyszłości ekipa zajmie się jeszcze tą marką, jednak nie podał żadnych konkretów. Powiedział też, iż spółka będzie wnikliwie testować swoje gry zewnętrznie, by uniknąć problemów, jakie pojawiły się po premierze SGW3.

Tymiński wypowiedział się również w kilku słowach na temat nowego projektu:

Rade999: Od pół roku pracujecie nad nowym projektem. Czy tajemnicą jest w jakiej fazie znajduje się projekt? Czy jest już chociaż jakiś zarys fabuły?

MT: Tactical shooter jest jeszcze tajemnicą i nie udostępniamy żadnych informacji na jego temat, choć dużo do gry zostało już zrobione.

Tymiński potwierdził, że nad nowym projektem CI Games pracuje już od pół roku, jednak nie podał konkretów. Choć pojawiły się pytania odnośnie pierwszych materiałów z gry, Tymiński postanowił nabrać wody w usta.

Sniper Ghost Warrior 3 - porażka  gry winą testerów? - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?