Informacje

Japońskie RPG Shining Resonace Refrain zmierza na Zachód

... Małgorzata Trzyna

W remasterze Shining Resonance znajdziemy wszystkie DLC oraz możliwość wyboru między angielskimi a japońskimi głosami.

W 2014 roku w Japonii na PS3 ukazało się Shining Resonance - gra należąca do serii Shining, której pierwsza część ukazała się w 1991 roku. Przez blisko dekadę gry z tej serii nie docierały na Zachód, ale niebawem się to zmieni, gdy zostanie wydane Shining Resonace Refrain, czyli zremasterowana wersja Shining Resonance. Remaster będzie zawierać wszystkie DLC oraz pakiet "Refrain Mode", dzięki któremu w drużynie znajdą się nowi członkowie: Imperial Princess Excella i Dragonslayer Jinas (aby uniknąć spoilerów, nie powinno się wybierać tych bohaterów podczas przechodzenia gry po raz pierwszy). W grze będziemy mogli wybierać między angielskimi a japońskimi głosami.

Głównym bohaterem jest Yuma Ilvern, który stara się powstrzymać Imperium, pragnące wykorzystać moce starożytnych smoków. Smoki były uważane za wymarłe, ale Yuma potrafi przemieniać się w Shining Dragona. Z tego właśnie powodu zostaje schwytany przez Imperium. Sonia, księżniczka Astorii, prosi chłopaka o pomoc w walce z Imperium i ocalenie jej ziem. Yuma musi znaleźć w sobie odwagę i odblokować ukryte moce, jakie posiada.

Muzyka odegra ważną rolę w grze. W czasie walki pieśni wzmocnią drużynę i osłabią wrogów. Każda postać posiada unikalne umiejętności i mocne strony. Bardzo ważne będzie także pogłębianie relacji z poszczególnymi członkami drużyny.

Gra zmierza na PS4, Nintendo Switch, Xboksa One i PC. Premiera przewidywana jest na lato 2018.

Japońskie RPG Shining Resonace Refrain zmierza na Zachód - obrazek 1

Najnowsze
Lubisz nas?