Felieton

Mod do Kingdom Come: Deliverance pozwala zapisać grę w dowolnym momencie

Adam Berlik, 14 lutego 2018 13:05 0

Są też oficjalne informacje w sprawie nadchodzącego patcha.

Spodziewaliśmy się, że wkrótce pojawią się fanowskie modyfikacje do Kingdom Come: Deliverance, ale żeby aż tak szybko? Pierwsza z nich stworzona przez duet EddieShoe i Biosmanager nazywa się Unlimited Saves i – rzecz jasna – pozwala na zapisywanie stanu rozgrywki w dowolnym momencie. Nie trzeba zatem czekać aż gra zrobi to automatycznie po tym, jak bohater wstanie rano, osiągnie znaczące postępy w wykonywanym zadaniu lub też przyjmnie nowego questa.

Postępy w Kingdom Come: Deliverance można zapisywać ręcznie za pomocą zbawiennego sznapsa, czyli specjalnego przedmiotu, którego parę sztuk otrzymujemy na samym początku rozgrywki, a następnie możemy go kupić lub wytworzyć (niestety, jest on dość drogi). Nic więc dziwnego, że powstała taka modyfikacja.

Mod Unlimited Saves jest dostępny w dwóch wersjach. Pierwsza z nich pozwala na zapisywanie stanu gry w sytuacji, kiedy posiadamy choćby jednego zbawiennego sznapsa, druga natomiast, kiedy nie dysponujemy tym przedmiotem. Zainteresowanych pobraniem modyfikacji odsyłamy pod ten adres.

Na deser mamy również krótki filmik ukazujący jeden z ciekawszych, a nawet najciekawszy (przynajmniej zdaniem Daniela Vavry, szefa Warhorse Studios odpowiedzialnego za Kingdom Come: Deliverance) błąd w grze. Skoro już o niedociągnięcia mowa, to warto dodać, że patch poprawiający liczne usterki w zadaniach oraz spadki płynności animacji ma pojawić się w ciągu dwóch tygodni.

Zachęcamy również do zapoznania się z naszą recenzją Kingdom Come: Deliverance - gra otrzymała notę 80/100 punktów.

Twórcy Kingdom Come: Deliverance w rękach THQ Nordic
Resident Evil 2 z perspektywy pierwszej osoby - dzięki modowi
Kingdom Come: Deliverance - DLC Band of Bastards z datą premiery
Dragon Age: Origins z fanowskim patchem naprawiającym 790 błędów
najnowsze