Informacje

Kingdom Come: Deliverance otrzymało premierowy zwiastun i sporą aktualizację

... Małgorzata Trzyna

Łatka wydana na premierę waży 23GB.

Dziś premiera Kingdom Come: Deliverance - RPG akcji, w którym przenosimy się do średniowiecznej Bohemii, by pokierować Henrykiem, młodzieńcem pragnącym pomścić zamordowanych rodziców. Z okazji wydania gry, twórcy przygotowali nowy zwiastun i aktualizację na PC, poprawiającą rozmaite elementy, takie jak tryby skradania się, płynność brudzenia się i niszczenia przedmiotów czy sceny dialogowe. Usunięto także różne bugi w dodatkowych zadaniach i poprawiono optymalizację. Patch powinien zostać udostępniony na PS4 najpóźniej 14 lutego, zaś na Xboksie One - najpóźniej 16 lutego.

- Cztery lata po starcie naszej kampanii na Kickstarterze nasza gra doczekała się ostatecznie premiery - powiedział Martin Klima, producent wykonawczy w Warhorse Studios. - Jest to późniejszy termin, niż obiecaliśmy osobom nas wspierającym i później niż sami zakładaliśmy. Nie chce się usprawiedliwiać i zanudzać tłumaczeniami - prawda jest taka, że stanęliśmy przed ogromnym zadaniem, mając wciąż niewielki zespół i popełniając po drodze błędy. W końcu jesteśmy nowym studiem i przede wszystkim ludźmi, którzy wciąż się uczą. Mimo to, zawsze chcieliśmy dostarczyć i stworzyć grę, w którą wierzyliśmy i której bardzo chcieliśmy. Mamy nadzieję, że Wy także. Błędem, którego staraliśmy się wystrzegać podczas tej długiej i krętej drogi to popadanie w samozachwyt i samozadowolenie. To znaczy, że wciąż nie byliśmy usatysfakcjonowani grą - nie dlatego, że jest zła - dla nas zawsze mogłaby być lepsza.

- Rzeczywistość produkcyjna gier na konsole wygląda tak, że wersja premierowa musi być dostarczona na około trzy miesiące przed samą premierą. Mogliśmy wykorzystać te trzy miesiące na odpoczynek, świętowanie, albo mogliśmy stworzyć coś dodatkowego, co sprzedalibyśmy Wam jako DLC. Zamiast tego woleliśmy skupić się na udoskonaleniu gry. Zadania są bardziej zbalansowane, fabuła RPG płynniejsza, gra chodzi szybciej i jest stabilniejsza. Wierzymy też, że udało nam się wyeliminować większość błędów, które można było zauważyć we wcześniejszych wersjach gry. Tak naprawdę każdy aspekt gry został przez nas ulepszony.

- W rezultacie większość pierwotnej gry zostanie zastąpiona przez patch, który będziecie mogli ściągnąć zaraz po premierze. Wiemy, że jest on spory i że zajmie to trochę czasu, za co przepraszamy. Mimo to, uważamy, że po czterech latach czekania dacie nam tę odrobinę zaufania i poczekacie, aż Day 1 patch się ściągnie. Uwierzcie - warto. Dziękujemy za całe zaufanie, którym nas obdarzyliście przez te wszystkie lata.

Mieliśmy już przyjemność przetestować Kingdom Come: Deliverance. Gra oferuje świetną opowieść, ciekawe zadania, wymagający system walki i sporą swobodę w zakresie rozwoju postaci. W recenzji otrzymała od nas 8/10 punktów.

Kingdom Come: Deliverance otrzymało premierowy zwiastun i sporą aktualizację - obrazek 1

Najnowsze
Lubisz nas?