Informacje

Gry z losową zawartością jedynie dla dorosłych? Na Hawajach plany już są...

... Katarzyna Dąbkowska

Projekty ustaw są już gotowe.

Gry z losową zawartością jedynie dla dorosłych? Na Hawajach plany już są... - obrazek 1

Star Wars Battlefront II rozpętało prawdziwą burzę związaną ze skrzynkami z losową zawartością. Mikropłatnościami w grach zajęła się między innymi Belgia, a także Hawaje, które od kilku miesięcy zastanawiają się, jak ugryźć ten temat. W końcu władze stanowe stworzyły kilka projektów ustaw, które raczej nie spodobają się producentom gier.

Projekty HB2686 oraz SB3024 mówią o tym, że gry ze skrzynkami z losową zawartością będą dostępne jedynie dla tych użytkowników, którzy są pełnoletni. Oznacza to, że takie produkcje mogliby zakupić gracze, którzy ukończyli 21 lat.

To jeszcze nie wszystko. Kolejne dwa projekty ustaw – HB2727 oraz SB3025 mówią o tym, że na pudełku z każdą gra zawierającą m.in. skrzynki z losową zawartością. Taka informacja będzie musiała również widnieć na kartach produktów na stronie sklepów online. Co więcej, deweloper będzie zobowiązany do tego, by poinformować graczy o prawdopodobieństwie zdobycia danego przedmiotu.

Aktualnie wszystkie te zmiany to jedynie plany. Nie wiadomo jeszcze, czy wejdą one w życie. Chris Lee twierdzi jednak, że nad rozwiązaniem problemów ze skrzynkami z losową zawartością w grach myśli już połowa stanów w USA.

Gry z losową zawartością jedynie dla dorosłych? Na Hawajach plany już są... - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?